Monaco porazio PSG i tako vratio Tudora u igru za naslov

Francuska 11. velj 202318:57 > 18:58
NorbertScanella/Panoramic

U derbi utakmici 23. kola francuske Ligue 1 nogometaši Monaca su na domaćem terenu svladali vodeći Paris St. Germain 3-1.

PSG je bio prilično oslabljen u ovom susretu te je igrao bez Messija, Mbappe i brojnih drugih svojih zvijezda. Od jačih igrača u prvoj momčadi su bili tek Neymar, Donnarumma, Marquinhos, Vitinha i Bernat.

Kola su za Parižane krenula nizbrdo već u četvrtoj minuti kada je Golovin pronašao put do gostujuće mreže za 1-0 Monaca. Vrlo brzo je domaćin povećao prednost, a najbolji igrač prvog dijela Ben Yedder je u 18. minuti pogodio za 2-0.

Nada se za PSG pojavila u 39. minuti, tada je Zaire-Emery smanjio na 1-2, no na odmor se ipak otišlo uz dva gola prednosti Monaca, a u nadoknadi je opet strijelac bio Ben Yedder.

U nastavku susreta Monaco je rutinski sačuvao prednost i vodstvo te se ovom pobjedom, uz utakmicu više od ostalih konkurenata iz vrha, probio na drugo mjesto ljestvice. Ima sedam bodova manje od vodećeg PSG-a, a bod više od Marseillea i Lensa. PSG je težeg poraza spašavao vratar Donnarumma.

U nedjelju se igra ostatak utakmica ovog kola, a sastaju se Toulouse – Rennes, Angers – Auxerre, Lille – Strasbourg, Montpellier – Brest, Reims – Troyes, Nantes – Lorient i Lyon – Lens.