Majer briljirao, Rennes ispustio dva gola prednosti

FedericoPestellini/Panoramic via Guliver Images

Izvrsnu partiju pružio je hrvatski reprezentativac Lovro Majer u dresu Rennesa. Upisao je asistenciju i gol u Europskoj ligi protiv Fenerbahčea, no to nije bilo dovoljno Francuzima da pobijede...

U drugom kolu skupine B Europske lige Rennes je na svom travnjaku ispustio prednost od 2:0 protiv Fenerbahčea, uz asistenciju i gol Lovre Majera.

Hrvatski reprezentativac u 52. minuti izvrsno je dao dugu loptu za Terriera koji je pobjegao zadnjoj liniji gostujuće obrane i poentirao za 1:0, a samo dvije minute kasnije igrači su obrnuli uloge pa je Terrier uposlio Majera koji je također izbjegao ofsajd-zamku, zaobišao vratara i pogodio za povećanje vodstva.

Već šest minuta kasnije, u 60., Turci su smanjili preko Kahvecija, a u 83. minuti izravan crveni karton za domaćina je dobio Traore. U drugoj minuti sudačke nadoknade Fener je izjednačio na 2:2 golom Valencije iz penala. Majer je igrao do 78. minute, a dvije minute ranije zaradio je žuti karton.

U toj istoj grupi AEK Larnaca iznenadio je u gostima kijevski Dinamo 1:0 golom bivšeg igrača Hajduka Adama Gyurcse. U poretku Rennes ima šest bodova, Fenerbahče i AEK Larnaca po tri, a Dinamo Kijev nula.

Mourinhova Roma glatko je riješila finski HJK 3:0 golovima Dybale, Pellegrinija i Belottija u drugom poluvremenu iako treba reći da su gosti od 15. minute igrali s desetoricom. U toj grupi još je Betis doma s 3:2 svladao Ludogorec.

Istim rezultatom belgijski Royale Union kod kuće je pobijedio Malmö, dok je Braga s 1:0 bila bolja od Union Berlina pa u toj skupini Royale Union i Braga imaju po šest bodova, a Malmö i Union Berlin ni jedan.

Bodo/Glimt pobijedio je Zürich 2:1 u skupini u kojoj je meč Arsenala i PSV-a odgođen zbog smrti kraljice Elizabete II.