LP: Lewa spasio Barcu, Tudoru pobjeda, rapsodija Redsa

Champions League 12. lis 202222:58 > 22:59 0 komentara
xAndrewxMilliganx 69244225 via Guliver

Nakon Napolija, plasman u osminu finala nogometne Lige prvaka u srijedu su osigurali još Club Brugge i Bayern.

Oni su se pridružili Realu iz Madrida i Manchester Cityju koji su još u utorak već nakon 4. kola i teoretski izborili nastup među posljendjih 16 klubova u ovosezonskom izdanju Lige prvaka.

Liverpool je kao gost nadigao Rangers sa 6-1 (1-1) i tako stigao nadomak prolaska. Rangers je pred svojim navijačima poveo lijepim golom Arfielda (17), no Firmino (24) je ubrzo potom poravnao na 1-1, da bi u nastavku Liverpool u potpunosti nadigrao škotskog doprvaka. Firmino (55) je svojim drugim golom doveo “crvene” u vodstvo, Nunez (66) je povisio na 3-1, a zatim je s klupe ušao Salah (75, 80, 82) i u samo sedam minuta postigao “hat-trick”. Konačni rezultat postavio je Elliott (87).

Borna Barišić odigrao je čitav susret za Rangers, dok je Antonio Mirko Čolak igrao do 76. minute.

Napoli je na vrhu ljestvice s maksimalnih 12 bodova, tri više od drugog Liverpoola, a devet od trećeg Ajaxa, dok je na dnu Rangers bez bodova.

U najzanimljivijoj utakmici večeri Barcelona i Inter su na Camp Nou podijelili bodove igravši 3-3 (1-0) u skupini C. Povela je Barcelona preko Dembelea (40) u završnici prvog poluvremena, no Inter je uspio preokrenuti golovima Barelle (50) i Lautara (63), a s tim rezultatom Inter je imao prolaz, dok bi Barcelona ostala bez izgleda za prolazak u osminu finala dva kola prije kraja. Ipak, uz veliku dozu sreće Lewandowski (82) je pogodio za 2-2, a nakon što je Gosens (89) po drugi put doveo Inter na korak od prolaska, opet se ukazao Lewandowski (90+2) i preciznim udarcem glavom spasio Barcelonu.

Marcelo Brozović zbog ozljede mišića nije konkurirao za nastup u dresu Intera.

Bayern je osigurao jedno od prva dva mjesta u skupini C 4-2 (4-0) pobjedom na gostovanju kod Viktorije u Plzenu. Njemački je prvak riješio pitanje pobjednika u prvih 45 minuta kada su zabijali Mane (10), Mueller (14) i Goretzka (25, 35), da bi u nastavku Vlkanova (62) i Kliment (75) ublažili poraz domaćih.

Josip Stanišić igrao je čitav susret za Bayern.

Vodeći Bayern ima 12 bodova, drugi je Inter sa sedam, treća Barcelona ima četiri, dok je na dnu Viktoria bez bodova.

Club Brugge je remizirao 0-0 na gostovanju kod madridskog Atletica u skupini B što mu je uz 3-0 (1-0) pobjedu Porta na gostovanju kod Bayera u Leverkusenu osiguralo prolazak.

Porto je poveo u otvaranju utakmice preko Galena (6), potom je Demirbay u 16. minuti zapucao kazneni udarac za poravnanje, da bi u nastavku Taremi (53-11m, 64-11m) dva puta bio precizan s bijele točke za goste.

Club Brugge sada ima 10 bodova, četiri više od drugog Porta, šest više od trećeg Atletica, a sedam od četvrtog Bayera.

U skupini D je Marseille, kojega vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor, kao gost u Lisabonu svladao Sporting sa 2-0 (2-0), dok je Tottenham Hotspur na svom terenu bio bolji od Eintrachta iz Frankfurta sa 3-2 (3-1).

Marseille je do velike prednosti u Lisabonu stigao u 18. minuti kada je isključen Esgaio zbog prekršaja za kazneni udarac, a siguran izvođač 11-erca bio je Guendouzi (20-11m). Alexis Sanchez (30) vrlo brzo potom povsio je na 2-0, a Marseille je mirno sačuvao tu prednost.

Eintracht je poveo u Londonu golom Kamade (14), no ta prednost je trajala samo pet minuta prije no što je Son (19) izjednačio na 1-1. Zatim je Kristijan Jakić skrivio kazneni udarac zbog prekršaja na Kaneu (28-11m) koji je sam i realizirao 11-erac za 2-1. Son (36) je svojim drugim golom povisio na 3-1, a taj je rezultat stajao sve do pred kraj dvoboja kada je Alidou (87) smanjio na 3-2. U sudačkoj nadoknadi Kane nije iskoristio još jedan kazneni udarac za Tottenham.

Ivan Perišić ostao je na klupi Tottenhama, Kristijan Jakić je odigrao čitavu utakmicu za Eintracht, dok je Hrvoje Smolčić debitirao u Ligi prvaka ušavši u igru u 70. minuti za sastav iz Frankfurta.

Tottenham je na vrhu skupine sa sedam bodova, Marseille i Sporting imaju po šest, a Eintracht četiri boda.

Rezultati:

SKUPINA A:

Napoli – Ajax 4-2 (Lozano 4, Raspadori 16, Kvarackelija 62-11m, Osimhen 89 / Klaassen 49, Bergwijn 83-11m)
Rangers – Liverpool 1-7 (Arfield 17 / Firmino 24, 55, Nunez 66, Salah 75, 80, 82, Elliott 87)

Atletico – Club Brugge 0-0
Bayer – Porto 0-3 (Galeno 6, Taremi 53-11m, 64-11m)
TABLICA:
1. Club Brugge 4 3 1 0 7-0 10

2. Porto 4 2 0 2 6-6 6
3. Atletico 4 1 1 2 2-5 4
4. Bayer 4 1 0 3 2-6 3

SKUPINA C:

Viktoria Plzen – Bayern 2-4 (Vlkanova 62, Kliment 75 / Mane 10, Mueller 14, Goretzka 25, 35)
Barcelona – Inter 3-3 (Dembele 40, Lewandowski 82, 90+2 / Barella 50, Lautaro 63, Gosens 89)
TABLICA:
1. Bayern 4 4 0 0 13-2 12

2. Inter 4 2 1 1 6-5 7
3. Barcelona 4 1 1 2 8-7 4
4. Viktoria Plzen 4 0 0 4 3-16 0

SKUPINA D:
Sporting – Marseille 0-2 (Guendouzi 20-11m, Sanchez 30)
Tottenham Hotspur – Eintracht F. 3-2 (Son 19, 36, Kane 28-11m / Kamada 14, Alidou 87)