Spektakl s osam golova u Konferencijskoj ligi

Europa 10. ožu 202223:05 > 23:11 0 komentara
(Cal Sport Media via AP Images) via Guliver

Najuzbudljivija prva utakmica osmine finala Konferencijske lige odigrana je u Eindhovenu, a PSV i FC Kopenhagen su remizirali u dvoboju s čak osam pogodaka (4:4)

Gosti su vodili 1:0, 3:1 i 4:3, ali doma ipak nisu odnijeli pobjedu. Izdvojimo da je kod domaćina dvostruki strijelac bio Gapko, dok je kod gostiju dva pogotka dao Pep Biel.

Leicester je na domaćem terenu svladao Rennes s 2:0. Vodio je domaćin od 30. minute kada je strijelac bio Albrighton i minimalnih 1:0 je stajalo sve do sudačke nadoknade kada je Iheanacho u 93. zabio za ipak lijepih +2 Leicestera prije uzvrata. U redovima francuskog prvoligaša Rennesa hrvatski nogometaš Lovro Majer je zaigrao od 64. minute.

Domaću pobjedu je upisao i Marseille, ali na uzvrat nosi jedan gol plusa. Pobijedio je Marseille s 2:1 Basel, a oba gola je za domaćina postigao Milik. Nadu Baselu donio je Esposito koji je u 79. minuti postavio konačan rezultat. Cijelu je utakmicu za Marseille odigrao hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car.

Uzvratne su utakmice na rasporedu 17. ožujka.

Konferencijska liga, osmina finala (prve utakmice):
Bodo Glimt – AZ Alkmaar 2:1 (Pellegrino 39, Solbakken 90+1-11m / Aboukhlal 73)
Leicester – Rennes 2:0 (Albrighton 30, Iheanacho 90+3)

Marseille – Basel 2:1 (Milik 19-11m, 68 / Esposito 79)
PSV Eindhoven – FC Kopenhagen 4:4 (Gakpo 21, 70, Doan 50, Zahavi 85 / Johannesson 6, Pep Biel 22, 78, Lerager 43)
PAOK – Gent 1:0 (Kurtič 58)
Partizan – Feyenoord 2:5 (Natcho 13, Jović 46 / Toornstra 20, 77, Dessers 51, Geertruida 64, Sinisterra 71)

Slavia Prag – LASK Linz 4:1 (Sor 4, 29, Olayinka 82, Traore 85 / Balić 67)
Vitesse – Roma 0:1 (Sergio Oliveira 45+1)