Juve nastavio svoj pobjednički niz

Nogomet 12. ožu 202220:58 > 21:00
Tano Pecoraro/LaPresse via AP

Nogometaši Juventusa u susretu su 29. kola talijanskog prvenstva kao gosti u Đenovi svladali Sampdoriju sa 3:1 (2:0) te su sve bliže samom vrhu ljestvice.

Ka četvrtoj uzastopnoj pobjedi u Serie A Juventus je pogurnuo domaći stoper Yoshida autogolom u 23. minuti, a samo 11 minuta potom Morata je s bijele točke povisio na 2:0 nakon prekršaja Coleya na Keanu.

U nastavku je domaći sastav mogao i do poravnanja, no Szczesny je u 74. minuti obranio kazneni udarac Candreve pa je sretni pogodak Sabirija iz slobodnog udarca u 84. minuti bio tek za smanjenje na 2:1, da bi pokušaj Morate glavom u 88. minuti vratar Sampdorije Falcone sam nogoama ugurao u vlastitu mrežu za konačnih 3:1.

Četvrti Juventus sada ima 56 bodova, samo četiri manje uz utakmicu više od vodećeg Milana koji od 20.45 sati igrat protiv Empolija, a dva manje od drugog Intera, odnosno jedan manje od trećeg Napolija. Inače, Juventus je u prva četiri kola ove sezone osvojio tek dva boda i tada se nalazio u zoni ispadanja.

Sampdoria je 16. na ljestvici sa 26 bodova.