Rapsodija Osijeka za drugo mjesto HNL-a

Hrvatska 1. lis 202218:50 0 komentara
KRZYSZTOF CICHOMSKI / NEWSPIX.PL

Uz odličnu i uvjerljivu predstavu nogometaši Osijeka svladali su Lokomotivu pred svojim navijačima 4:1 u dvoboju 11. kola SuperSport HNL.

Sve je bilo riješeno nakon prvih 45 minuta kada je Osijek već imao prednost od tri pogotka (3:0). U 2. minuti je zabio Adrian Leon Barišić, u 3. Dion Drena Beljo, a u 45. minuti Mijo Caktaš. Priča je okončana golom Laszla Kleinheislera u 80. minuti. Lokomotiva je u 86. dala počasni pogodak, strijelac je bio Jakov Anton Vasilj.

Utakmica je počela savršeno za Osječane koji su nakon samo tri minute igre napravili ogroman korak prema nova tri boda. U 2. minuti, nakon kornera kojeg je izveo Caktaš, za 1:0 je glavom pogodio Barišić, dok je već u idućem napadu bilo 2:0. Lijepu akciju Osijeka okončao je Beljo koji je natrčao na odbijenu loptu od strane gostujućeg vratara i pospremio je u mrežu.

U nastavku prvog poluvremena Osijek se nije zadovoljio s postojećih 2:0 već je i dalje bio aktivnija momčad i bliže novom pogotku. Gostujuća mreža je, pak, mirovala do 45. minute, a tada je odlično prvo poluvrijeme Osijeka okrunio Caktaš pogotkom za 3:0.

U nastavku se utakmica umirila. Osijek je smirio ritam svoje igre, ali je ipak došao do novog pogotka. Bralić je asistirao, a vrlo lukavo i lijepo je reagirao Kleinheisler koji je glavom, s desetak metara, prebacio gostujućeg vratara Čavlinu i zabio za 4:0. U samoj završnici gosti su ipak došli do počasnog gola, strijelac je bio Vasilj.

Osijek je tako nastavio uspješan niz u posljednjim kolima HNL-a. Bila je ovo četvrta pobjeda u posljednjih pet utakmica, s tim da je u tom razdoblju upisao i jedan remi. U posljednje tri utakmice Osijek je tri puta pobijedio uz razliku pogodaka 8:1.

Lokomotiva je, pak, upisala treći poraz u nizu te je izgubila šesti put u posljednjih sedam ligaških dvoboja. Osijek je barem privremeno skočio na drugo mjesto ljestvice, dok je Lokomotiva ostala osma.