Pivarić dao nadu Lokosima, Dinamo teško do pobjede

Hrvatska 28. sij 202319:12 0 komentara
GEPAxpictures xChrisxBauer via Guliver

Nogometaši Dinama pobijedili su na Maksimiru, u susretu 19. kola HNL-a, Lokomotivu s 2-1 (1-0) te su pobjegli drugoplasiranom Hajduku na sedam bodova prednosti.

Dinamo je imao vodstvo od 2-0 nakon što su strijelci bili Stefan Ristovski u 35. i Martin Baturina u 58. minuti. Josip Pivarić je u 65. smanjio, a Lokomotiva je u završnici imala i igrača više, no Dinamo je sačuvao pobjedu i tri boda.

Dinamo je dominirao od prve minute te je nakon prvih 45 minuta trebao imati mnogo veću prednost od tek 1-0. Naime, u prvom dijelu igrači Dinama su čak četiri puta pogađali suparnički okvir vrata.

Sve je počelo u 12. minuti kada je Špikić pogodio vratnicu. Deset minuta kasnije okvir vrata je naciljao i Ljubičić, a potom su u 29. minuti igrači Lokomotive sami petljali i pogodili vratnicu.

Između sve te sreće za goste dogodio se još niz prilika Dinama koji je napokon poveo u 35. minuti. I tada se zatresao okvir vrata gostiju, s deset metara je glavom pucao Ristovski koji je potom pratio akciju i iz drugu pokušaja doveo vodeću momčad lige u vodstvo. Do kraja prvog dijela još je jednom zaprijetio Špikić.

Drugi dio je počeo sjajnom prilikom gostiju. Stojković je jako dobro pucao, ali je još bolje reagirao vratar Dinama Livaković koji je spriječio izjednačenje na maksimirskom stadionu. Bila je to najava posve otvorene utakmice do samog kraja.

U 58. minuti prvo su gosti pogodili okvir vrata, a na drugoj strani Dinamo je povećao vodstvo na 2-0. Ristovski i Špikić su odigrali lijepu akciju koju je golom zaključio Baturina.

No, Lokomotiva nije bila ni blizu predaje. U 65. minuti je lijepo iz voleja pogodio Josip Pivarić i smanjio na 1-2, a samo šest minuta kasnije centimetri su dijelili Cipetića od gola i izjednačenja na 2-2.

Dodatno se pojačao Dinamov strah za osvajanje tri boda u 82. minuti kada je Josip Mišić dobio drugi žuti karton. Međutim, gosti nisu zaprijetili u završnici te je Dinamo sačuvao pobjedu.

Dinamo na vrhu ljestvice ima sedam bodova više od Hajduka (45-38), dok je Lokomotiva i dalje sedma s 19 bodova, koliko ima i osma Rijeka.