Mierez srušio Dinamo u gustoj magli Gradskog vrta!

Hrvatska 29. lis 202219:25 > 19:25 0 komentara
JAKUB PIASECKI / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL via Guliver

Osijek je u 15. kolu SuperSport HNL-a u Gradskom vrtu s 1:0 pobijedio Dinamo.

Derbi, a možda i posljednju utakmicu ‘bijelo-plavih’ na stadionu Gradski vrt budući bi se Osijek početkom 2023. trebao preseliti na novi stadiona Pampas, nažalost obilježila je magla.

Dinamo je već u petoj minutu mogao do prednosti. Beljo je izgubio loptu na centru, Drmić je sjajno uposlio Baturinu, koji nije uspio prebaciti Ivušića, a pritom je napravio i prekršaj u napadu. U 19. minuti zaprijetio je i Osijek. Leovac je pucao iz daljine, ali nije uspio zabiti svojoj bivšoj momčadi.

U 29. minuti Osijek je imao novu priliku. Kleinheisler je ubacio do Miereza, koji je spustio za Nejašmića, no njegov udarac je završio u bloku. U posljednjim trenucima prvog dijela Osijek je imao dvije sjajne prilike. Beljo je pucao s ruba klaznenog prostora pogodivši vratnicu od koje se lopta odbila do Gržana čiji je udarac s pet metara Livaković sjajno obranio.

U prvom poluvrmenu je Osijek bio puno bolji, Dinamo nije pokazao previše, ali nije bilo golova. U drugom dijelu magla je bila sve gušća što je otežavalo vidljivost.

U 67. minuti Kleinheisler je pokušao iznenaditi Livakovića, međutim njegov pokušaj nije stvorio veće probleme gostujućem vrataru. U 77. minuti zaprijetio je i Bočkaj, ali pored Osijekovog gola. Samo dvije minute kasnije Beljo je bio u izglednoj prilicu, ali nije dobro zahvatio loptu.

U 85. minuti vidjeli smo jedini pogodak na utakmici. Mierez je dobio jednu dugačku loptu, pobjegao je Theophile-Catherineu te uspio svladati Livakovića.

U 87. minuti je bilo vrlo opasno pred vratima Osijeka. Petković je pucao, no Ivušić je sjajno obranio. Dvije minute kasnije Dinamo je imao još bolju prigodu, ali je Emreli pucao iznad grede. U petoj minuti nadoknade Osijek je zabio još jedan gol, no pogodak Mancea je poništen zbog zaleđa.

U prvom subotnjem susretu Istra 1961 je na Rujevici pobijedila Rijeku s 1:0 ostvarivši prvu gostujuću pobjedu u međusobnim susretima. Pogodak odluke u “Derbiju della Učka” zabio je Ante Erceg u 64. minuti.

U nedjelju su na rasporedu još dvije utakmice, a sastaju se Lokomotiva – Hajduk, te Gorica – Slaven Belupo.

Na vrhu je Dinamo sa 35 bodova ispred Hajduka sa 30 i Osijeka koji sada ima 27 bodova. Istra se današnjom pobjedom učvrstila na šestoj poziciji sa 17 bodova, dok je Rijeka ostala na devetoj poziciji sa 12 bodova, šest više od “fenjeraša” Gorice koja ima i susret manje.