Jakirović: Zašto sudac nije gledao VAR kod prvog penala?

Hrvatska 5. velj 202319:59 0 komentara
Milos Vujinovic via Guliver

Rijeka je svladala Hajduk na Poljudu rezultatom 2:1 u sklopu 20. kola SuperSport HNL-a. Golove za Rijeku zabili su Ampem i Frigan, a utješni gol Hajduka iz penala je zabio Livaja u 89. minuti. Šest minuta kasnije Livaja je propustio izjednačiti iz još jednog kaznenog udarca.

Trener Rijeke Sergej Jakirović bio je zadovoljan nakon utakmice.

“Ogromna tri boda, srušili smo tradiciju poraza od Hajduka. Nije lako igrati na Poljudu. U drugom smo dijelu bili puno bolji negi u prvom. Kasnije smo koristili prostor koji nam se otvorio. Nije mi jasno zašto nije sudac gledao VAR kod prvog penala, ali dobro. Jako mi je drago da smo pobijedili.

Tražim samo vjeru i hrabrost od svojih igrača. Frigan? Ostat će do ljeta. Sretan sam radi njega. Treba nastavti raditi. MI svakoj utakmici pristupamo isto. Idemo na to da razveselimo naše navijače. Tek je počelo“, rekao je Jakirović nakon velike pobjede.

Rijeka se ovom pobjedom izjednačila sa sedmoplasiranom Lokomotivom – obje momčadi sada imaju 22 boda. Hajduk je pak ostao drugi s 38 bodova – odnosno osam bodova manje od Dinama, uz utakmicu više.