Hajduk doznao protivnika u osmini finala Kupa

Hrvatska 18. lis 202217:11 0 komentara
Miro Gabela / Hajduk.hr

Odigrano je pet utakmica šesnaestine finala SuperSport Kupa.

Nogometaši Osijeka gostovali su kod Papuka (3. HNL Sjever). Iako se očekivala lagana pobjeda, nije to bilo tako. Osijek je poveo preko Jugovića u 32. minuti, a onda su mreže mirovale sve do sudačke nadoknade – u 91. minuti Dion Drena Beljo je zabio za konačnih 2:0.

Gorica je gostovala kod zagrebačkog drugoligaša (SuperSport Prva NL), a bila je vrlo blizu eliminacije. Domaćini su poveli u drugoj minuti, a Vujnović i Steenvorden su režirali preokret Gorice do poluvremena. Ipak, novi problemi za Goričane u 75. minuti kada je Dubrava izjednačila i krenula po pobjedu. Nije im to pošlo za nogom jer je Gorica u 93. minuti zabila pobjednički gol.

Hajduk je saznao protivnika u osmini finala – bit će to momčad Mladosti iz Ždralova koja je sa 6:0 svladala Oriolik iz Oriovca.

Šibenik je s 2:1 svladao Jadran Poreč, a Slaven Belupo je nakon produžetaka s 2:1 izbacio Solin.