Drama s dva crvena u Šibeniku pripala Varaždinu!

Hrvatska 28. lis 202220:22 0 komentara
Guliver Image

Nogometaši Varaždina u petak su preokretom stigli do pobjede 2:1 na gostovanju u Šibeniku, u prvom dvoboju 15. kola SuperSport HNL-a.

Šibenik je poveo u 60. minuti golom Ivana Dolčeka. Izjednačio je u 71. minuti Fran Brodić iz kaznenog udarca, a konačnih 2:1 za Varaždin postavio je Marin Pilj u četvrtoj minuti sučevog dodatka.

Obje su momčadi utakmicu završile s desetoricom igrača. U 65. minuti je varaždinski napadač Tonio Teklić zbog nesmotrenog starta zaradio izravan crveni karton, a u trećoj minuti sučevog dodatka Šibenčani su ostali s igračem manje kad je drugi žuti karton dobio Ivan Delić.

U prvom poluvremenu dvoboja na Šubićevcu lopta je gotovo tri četvrtine vremena bila u posjedu gostujuće momčadi. No, iz toga se nije puno toga dobroga izrodilo za Varaždince, a jedini ozbiljan udarac koji je natjerao Lovru Rogića na intervenciju dogodio se iz slobodnog udarca.

Bilo je to u 5. minuti, kad je s nešto više od 20 metara Tonio Teklić gađao donji desni kut šibenskog gola, a Rogić se ispružio i obranio udarac.

Domaća momčad je prijetila iz visokog presinga, ali je izabranicima Marija Cvitanovića u završnici nedostajalo mirnoće i preciznosti. Stoga je bilo logično da momčadi na odmor odu bez pogodaka.

U drugom dijelu smo vidjeli daleko više uzbuđenja. Dolček je u 55. minuti bio oči u oči s Oliverom Zelenikom, ali je vratar Varaždina izašao kao pobjednik iz te situacije.

Dvije minute poslije Teklić je još jednom okušao svoj udarac, ali je Rogić bio koncentriran i spreman.

U 60. minuti Šibenčani su razveselili svoje navijače. Utakmicu na Šubićevcu sudio je Ante Čulina iz Zagreba. Marcos Mina i Ivan Delić su kombinirali s lijeve strane, Kolumbijac je ušao u kazneni prostor, ubacio u sredinu, gdje se Dolček ubacio ispred svog čuvara i skrenuo loptu u mrežu za vodstvo domaće momčadi.

Samo pet minuta poslije Varaždin je ostao s desetricomo igrača. Neoprezno i opasno je startao Teklić na Mislava Matića, otvorenim potplatom pogodio suparničkog igrača ispod koljena, a sudac Čulina je odmah izvadio crveni karton.

No, umjesto da brojčana prednost bude ‘voda na mlin’ domaćoj momčadi, dogodilo se upravno suprotno. Varaždinci su kreirali potpuni preokret, za koji su, uz odličnog vratara Zeleniku, najzaslužniji bili Marin Pilj i Karlo Perić, igrači koje je trener Mario Kovačević ubacio u igru nakon što je isključen Teklić.

Već u 70. minuti Perić je bio najzaslužniji što je Varaždincima dosuđen kazneni udarac, a skrivio ga je Kolumbijac Mesa kojeg je lopta pogodila u ruku. Fran Brodić je bio siguran realizator za 1:1.

U sljedećih 20 minuta Šibenčani su u više navrata dolazili u sjajne prilike, ali je Zelenika u 73. minuti obranio pokušaje Dolčeka i Delića te još jednom sjajno intervenirao u 90. minuti.

Tri minute poslije Šibenik je ostao s desetoricom igrača, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Delić.

U sljedećoj minuti Varaždin je došao do pobjede. Odigrali su gosti kontranapad u kojem je Pilj dobio loptu u kaznenom prostoru, otišao malo više u desno nego što je želio, ali je uspio provući loptu između vratnice i Rogića za konačnih 2:1 i pobjedu Varaždinaca.

Varaždin je sa 22 boda ostao na petom mjestu, a Šibenčani su nakon četvrtog poraza ostali na 13 bodova i na sedmoj poziciji.