Dinamo ponizio Rijeku u utakmici s devet golova!

Hrvatska 13. stu 202219:18 > 19:18 0 komentara
AP photo/Alastair Grant, Pool via Guliver

U posljednjem susretu SuperSport HNL-a prije pauze zbog svjetskog prvenstva, Dinamo je na Rujevici pred 5.800 gledatelja deklasirao Rijeku rezultatom 7:2.

Plavi su odigrali fantastičnu utakmicu, posebno prvo poluvrijeme nakon kojeg su vodili čak 4:0.

Golove za momčad hrvatskog prvaka zabili su Ivan Smolčić (2-ag), Mislav Oršić (13, 44), Dario Špikić (27), Josip Šutalo (56) i Mahir Emreli (72, 85), dok su za Rijeku zabili Gabriel Lunetta (47) i Mario Vrančić (90+1). Očajnu predstavu Rijeke, koja je upisala jedan od najtežih domaćih poraz ikada, zaokružilo je i isključenje Denisa Bušnje u 83. minuti.

Dinamo je poveo već u 2. minuti. Mišić je pucao s ruba kaznenog prostora, lopta je pogodila Smolčića promijenila smjer i prevarila Labrovića za vodstvo. U 13. minuti Oršić je fantastičnim udarcem sa 20-tak metara pogodio za 2:0. Golijada Plavih se nastavila u 27. minuti. Drmić je lijepom asistencijom uposlio Špikića koji je izašao ispred Labrovića te ga lagano potkopao za 3:0.

U 44. minuti Oršić je ponovo zabio. Bila je to sjajna akcija gostiju. Mišić je uposlio Drmića, a ovaj odmah proigrao Špikića koji je prošao golmana, ali nesebično vratio do Oršiću koji je zabio na prazan gol.

Početkom nastavka Rijeka je smanjila nakon akcije dvojice igrača koji su ušli u nastavku. Vrančić je ubacio iz slobodnog udarca, a Lunetta glavom svaladao Livakovića. Međutim, devet minut kasnije Dinamo je i peti put pogodio mrežu suparničke ekipe, ovoga puta strijelac je bio Josip Šutalo. U 72. minuti među strijelce se, tek što je ušao, upisao i Emreli Emreli pogodivši sa 20-tak metara.

Očajnu predstavu Rijeke zaokružilo je i isključenje Denisa Bušnje u 83. minuti. Tek što je ušao u igri, nakon samo 8 minuta, zaradio je dva žuta kartona. Prvog zbog prekršaja, a drugog nakon prigovora. Samo dvije minute kasnije Emreli je zabio za nestvarnih 7:1. Konačnih 2:7 postavio je Vrančić na početku sudačke nadoknade.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 41 bodom, Hajduk ima 35 i utakmicu više, dok je Osijek treći sa 30 bodova. Rijeka je osma s 15 bodova, Šibenik je deveti sa 13 bodova, šest više od fenjeraša Gorice.