Dambrauskas: To pitanje je uvreda za te momčadi

Hrvatska 4. ruj 202223:48 0 komentara
LUDVIG THUNMAN

Hajduk je u 8. kolu SuperSport HNL-a svladao Slaven Belupo na Poljudu rezultatom 5:1.

Trener Hajduka Valdas Dambrauskas zadovoljan je pobjedom. Za početak je prokomentirao svog pomoćnika Mislava Karoglana koji mu je nekoliko puta udijelio savjet.

Asistenti za to služe, da daju savjet i ponude rješenje. Mislim da je to normalno. Nekad pomoćnici dođu do mene, a nekad ja do njih. Radimo zajedno kao tim. Od početka smo imali inicijativu i iz minute u minutu smo nalazili ritam. Nismo bili dovoljno gladni kada bi došli do šesnaesterca, nije bilo udaraca. Nakon toga smo se popravili, imali 6-7 šuteva, osjećao sam da smo u dobrom ritmu. Primili smo gol, to je bio šok, ali bilo je važno da nastavimo i dalje u istom ritmu“, započeo je Valdas.

Prokomentirao je zatim nastup iskusnog mađarskog beka Gerga Lovrencsicsa.

Gergo je vrlo bitan igrač za nas. Na terenu se dogode pogreške. Ne mogu reći da je bila njegova pogreška. Bio je to niz stvari koje su dovele do gola Slaven Belupa. Vjerujem da imamo dobre igrače. Greške se događaju i napadačima. Gergo svaku utakmicu daje sve na terenu. Sretan sam zbog Davida jer je zabio u 100. nastupu za klub. To je za njega vrijedno priznanje. Lovrencsics je često ulascima s klupe unaprijedio momčad“, rekao je trener Hajduk.

Za kraj, pitali su ga slijedi li Hajduku sada lakši raspored.

“Ne bih to tako nazvao. To je uvreda za te momčadi. Moramo respektirati sve klubove, trenere…Sve naše misli su okrenute prema Šibeniku. To je lokalni derbi. Dobro su krenuli u sezonu, igraju dobro. Ne smijemo slaviti ovu pobjedu već ići iz utakmice u utakmicu. U ovoj ligi ništa nije besplatno”, zaključio je Valdas Dambrauskas.