Rennes slavio na gostovanju, Majer igrao do 64. minute

Francuska 26. velj 202318:11 0 komentara
Matthieu Mirville via Guliver

U susretu 25. kola francuskog nogometnog prvenstva Rennes je na gostovanju pobijedio Nantes sa 1-0 ostavši u igri za plasman u Ligu prvaka.

Pogodak odluke zabio je Jeremy Doku u 19. minuti. Hrvatski reprezentativac Lovro Majer igrao je za domaći sastav do 64. minute.

Rennes se ovom pobjedom vratio na peto mjesto sa 46 bodova, četiri manje od Monaca i Lensa, na trećoj i četvrtoj poziciji. Na prva dva mjesta su PSG sa 57 i Marseille sa 52 boda, a upravo će ova dva kluba večeras igrati na Velodromeu.

Važne bodove je dohvatio i Ajaccio koji je u derbiju začelja prekoretom slavio protiv Troyesa sa 2-1.

Mama Balde je doveo goste u vodstvo u 23. minuti, no rezultat su okrenuli Youcef Belaili (6211m) i Mounaimi El Idrissy (68).

Prvom pobjedom u zadnja četiri kola i tek drugom u zadnjih devet kola, Ajaccio je skočio na 17. mjesto sa 21 bodom, koliko ima i Auxerre koji se nalazi u zoni spasa stepenicu više.

Večeras su na rasporedu još dva ogleda, a sastaju se Monaco – Nica, te Marseille – PSG.