No Majer, no party: Rennes izgubio nakon četiri mjeseca

Francuska 29. pro 202222:42 0 komentara
FedericoPestellini/Panoramic

U susretu 16. kola francuske Ligue 1 nogometaši Rennesa su poraženi nakon čak četiri mjeseca, s 3-1 je kao domaćin bolji bio Reims.

Za Rennes nije igrao hrvatski reprezentativac Lovro Majer, a prvo ime susreta bio je mladi, 21-godišnji engleski nogometaš Florian Balogun koji je postigao dva pogotka, prvi u 6. i posljednji na utakmici u 84. minuti. Između toga je Flips u 22. minuti zabio za 2-0 domaćina, dok je u nadoknadi prvog poluvremena na tadašnjih 1-2 smanjio Theate.

Gledajući prvenstvene utakmice, ali i one u Europskoj ligi, bio je ovo prvi poraz Rennesa nakon 27. kolovoza kada je gostovao i bio poražen kod Lensa s 1-2. Rennes je ostao na trećem mjestu ljestvice.

U gostima je uspješan bio Montpellier koji je slavio kod favoriziranog Lorienta s 2-0. Utakmica je bila odlučena u uvodnih 20-ak minuta. Zabili su Savanier u 3. minuti iz slobodnog udarca i Wahi u 22. minuti.

Ligue 1, 16. kolo:

Lorient – Montpellier 0-2 (Savanier 3, Wahi 22)

Reims – Rennes 3-1 (Balogun 6, 84, Flips 22 / Theate 45+1)

Nica – Lens (21 sat)

Marseille – Toulouse (21 sat)

Srijeda:

PSG – Strasborug 2-1 (Marquinhos 14, Mbappe 90+6-11m / Marquinhos 51-11m)

Brest – Lyon 2-4 (Pereira Lage 29, Mounie 72 / Caqueret 21, Cherki 32, Lacazette 35-11m, Tete 49)

Auxerre – Monaco 2-3 (Niang 30-11m, Fofana 68-ag / Ben Yedder 45+3-11m, Ben Seghir 58, 85)

Clermont – Lille 0-2 (Gomes 68-11m, Bayo 90+4)

Ajaccio – Angers 1-0 (Belaili 40-11m)

Troyes – Nantes 0-0