Messi zbog mjere opreza propušta Lorient

Francuska 5. stu 202216:18 0 komentara
AP Photo/Christophe Ena

Kapetan argentinske nogometne reprezentacije Lionel Messi (35) propustit će nedjeljno gostovanje Paris SG-a kod Lorienta u 14. kolu francuskog prvenstva zbog upale ahilove tetive.

Iz francuskog prvaka su objavili kako se radi samo o mjeri opreza te kako će se Messi vratiti treninzima sljedećeg tjedna.

Messijevi problemi s ahilovom tetivom loša su vijest za Argentince s obzirom na skorašnje Svjetsko prvenstvo koje za 15 dana počinje u Katru, a koje će biti posljednje u karijeri jednog od najvećih igrača svijh vremena.

Messi je ranije najavio kako će mu ovogodišnje SP, njegovo peto u karijeri, biti posljednje. Najveći uspjeh dosada bio mu je plasman u finale u Brazilu 2014. gdje je Argentina izgubila od Njemačke sa 0-1 nakon produžetka.

Prošle godine u Brazilu Argentina je osvojila naslov prvaka Južne Amerike što je jedini veliki tofej kojega je Messi osvojio s reprezentacijom.

Ove sezone Messi igra u odličnoj formi, postigao je 12 pogodaka u 14 nastupa za Parižane u svim natjecanjima.

Argentina će na SP igrati u skupini C sa Saudijskom Arabijom, Meksikom i Poljskom.