Majer odličan u pobjedi protiv PSG-a

Francuska 15. sij 202323:12 0 komentara
Matthieu Mirville via Guliver

U derbiju 19. kola francuskog nogometnog prvenstva Rennes je pobijedio prvaka Paris Saint Germain sa 1-0 ostvarivši devetu uzastopnu ligašku pobjedu na svom Roazhon Parku.

Pogodak odluke zabio je kapetan Hamari Traore u 65. minuti. Adrien Truffert je ubacio nisko prema Traoreu, koji je ispred Bernata i Danila pucao i pogodio.

Za pariški sastav u čijim redovima su Lionel Messi i Neymar odigrali cijeli susret, a Kylian Mbappe od 55. minute, bio je to drugi ligaški poraz u zadnja tri kola, te drugi uzastopni na gostovanju kod Rennesa nakon 0-2 iz listopada 2021.

Hrvatski reprezentativac Lovro Majer igrao je za Rennes do 89. minute pruživši odličnu partiju. U 58. minuti je bio i blizu pogotka. Odlično je pucao s ruba kaznenog prostora, ali je Gianluigi Donnarumma obranio.

Dodajmo i kako je ogled protiv Rennesa, bio 200. Mbappeov nastup u Ligue 1 (41 s Monacom, 159 s Parizom), a do sada je u prvenstvu zabio 148 golova. U povijesti francuskog prvenstva samo su četiri igrača postigla više golova od njega u prvih 200 nastupa – Carlos Bianchi (173), Just Fontaine (164), Gunnar Andersson (161) i Delio Onnis (152).

Najuvjerljiviju pobjedu ovoga kola ostvario je Monaco koji je deklasirao Ajaccio sa 7-1, uz tri gola Wissama Ben Yeddera.

Momčad iz Kneževine je već nakon šest minuta vodila sa 2-0, a do poluvremena je imala prednost 5-1. U nastavku susreta Monaco je zabio još dva gola za uvjerljivih 7-1.

Tri gola je zabio Wissam Ben Yedder (21, 28, 35-11m), dva Breel Embolo (63, 89), a po jednog Axel Disasi (2) i Krepin Diatta (6). Za goste je zabio Youcef Belaili (11).

Uvjerljiv je bio i Lille, koji je sa 5-1 pobijedio Troyes.

Po dva gola za domaći sastav zabili su Mohamed Bayo (16, 47), te Jonathan David (45+2, 88). Među strijelce se upisao i Alan Virginius u 75. minuti. Jedini pogodak za Troyes postigao je Mama Balde u 65. minuti.

Nantes je na gostovanju porazio Montpellier sa 3-0 produživši niz bez poraza na pet kola, dok je Montpellier upisao treći uzastopni poraz.

U Montpellieru je počelo “vatreno”, ali na tribinama. U 19. minuti domaći navijači su zasuli teren bakljama i dimnim bombama, nakon čega je sudac Thomas Lleonard prekinuo utakmicu i vratio igrače u svlačionicu. Nakon gotovo 15 minuta pauze susret je nastavljen, a novi problemi za domaćine stigli su u 40. minuti kada je Wahbi Khazri nakon oštrog prekršaja dobio crveni karton.

Sudac je produžio poluvrijeme čak 17 minuta, a u 13. minuti nadoknade Andrei Girotto je lijepim golom doveo Nantes u vodstvo. U 68. minuti isključen je i Elye Wahi koji je prvo dobio žuti, a potom zbog prigovora i crveni karton.

S dva igrača manje Montpellier je do kraja susreta primio još dva gola, a strijelci su bili Mostafa Mohamed (82) i Ludovic Blas (84).

Na ljestvici vodi PSG sa 47 bodova, Lens na drugom mjestu ima 44, a treći je Marseille sa 42 boda. Slijede Monaco i Rennes sa po 37 bodova.

REZULTATI:

Lille – Troyes 5-1 (Bayo 16, 47, David 45+2, 88, Virginius 75 / Balde 65)
Montpellier – Nantes 0-3 (Girotto 45+13, Mohamed 81, Blas 84)
Reims – Nica 0-0
Toulouse – Brest 1-1 (Aboukhlal 65 / Mounie 18)

Angers – Clermont 1-2 (Boufal 80 / Rashani 40, Borges 47)
Monaco – Ajaccio 7-1 (Disasi 2, Diatta 6, Ben Yedder 21, 28, 35-11m, Embolo 63, 89 / Belaili 11)
Rennes – PSG 1-0 (Traore 65)