Lille i Rennes slavili, Majeru 15 minuta

Francuska 9. lis 202223:09 0 komentara
Federico Pestellini Panoramic via Guliver Images

Nogometaši Lillea pobijedili su, pred svojim navijačima, Lens s 1-0 u posljednjem susretu 10. kola francuske Ligue 1.

Svaka je momčad imala po jedan jedanaesterac, s tim da je domaćin udarac s bijele točke iskoristio, a gosti nisu. U 15. minuti Sotoca nije realizirao jedanaesterac za Lens, ali zato je u 44. minuti miran i precizan bio Kanađanin Jonathan David što je domaćem sastavu bilo sasvim dovoljno za tri boda.

Bila je to peta prvenstvena pobjeda Lillea ove sezone te je s ova tri boda došao na sedmo mjesto ljestvice. Lens je ostao na četvrtom mjestu te mu je ovo bio prvi poraz u sezoni.

Rennes je bio uvjerljiviji domaćin te je golovima Gouirija, Terriera i Doue s 3-0 pobijedio Nantes. Hrvatski reprezentativac Lovro Majer za Rennes je igrao od 75. minute, a njegova je momčad šesta na ljestvici.