Fiorentina preko Juvea izborila Europu

Nogomet 21. svi 202223:23 > 23:24 0 komentara
esultanza gol via Guliver

Nogometaši Fiorentine osigurali su nastup u Europi sljedeće sezone zahvaljujući 2:0 (1:0) pobjedi protiv Juventusa u susretu posljednjeg, 38. kola talijanskog prvenstva.

Strijelci za Fiorentinu bili su Duncan (45+1), koji je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena bio precizan udarcem s ruba kaznenog prostora, te Nico Gonazelz (90+2-11m) koji je pogodio s bijele točke u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena.

Ovom pobjedom Fiorentina je osigurala sedmo mjesto sa 62 boda te će sljedeće sezone igrati u Konferencijskoj ligi.

Na kraju se ispostavilo kako Fiorentini  nije bila niti potrebna ta pobjeda jer je njezin konkurent za sedmo mjesto Atalanta izgubila na svom terenu od Empolija sa 0-1 (0-0) lijepim golom Štulca u 79. minuti. Atalanta je tako ostala osma sa 59 bodova te se mora nadati da će Roma u srijedu osvojiti Konferencijsku ligu i otvoriti još jednom mjesto u eurokupovima za talijanske klubove.

Mario Pašalić igrao je za Atalantu do 83. minute.

Toma Bašić igrao je za Lazio do 79. minute, dok je Boško Šutalo igrao za Veronu do 30. minute u njihovom 3-3 (2-2) remiju. Lazio je tako prvenstvo okončao na petom mjestu sa 64 boda, jednim više od gradskog rivala Rome koja je završila šesta te će oba sastava sljedeće sezone nastupati u Europskoj ligi, dok je Verona s Igorom Tudorom na klupi završila na devetoj poziciji sa 53 boda.

Adrian Šemper branio je čitavu utakmicu za Genou koja se od prve lige oprostiola 0-1 (0-0) domaćim porazom od Bologne. No, Genoa je i prije zadnjeg kola ostala bez izgleda za spas.

Na vrhu je Milan sa 83 boda, dva više od Intera, a odluka o prvaku past će u nedjelju kada ofd 18 sati igraju Sassuolo – Milan i Inter – Sampdoria. Milanu je dovoljan i bod iz svoje utakmice protiv Sassuola ili da Inter ne pobjedi Sampdoriju kako bi osvojio naslov. Inter će, pak, obraniti naslov samo u slučaju svoje pobjede i Milanova poraza.