Sevilla slavila uz asistenciju Rakitića, Jovićeviću remi

Europa 9. ožu 202323:17 0 komentara
AP Photo/Jose Breton via Guliver Images

Nogometaši Manchester Uniteda svladali su Betis sa 4-1 i tako ostvarili najuvjerljiviju pobjedu u prvim utakmicama osmine finala Europske lige, dok je Ivan Rakitić asistirao za drugi pogodak Seville koja je sa 2-0 svladala Fenerbahče na svom stadionu.

Sevilla je povela pogotkom Joana Jordana u 56. minuti, da bi u 85. minuti bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić nesebično u kaznenom prostoru poslužio Erika Lamelu koji je pogodio za konačnih 2-0.

Na Old Traffordu je golijadu Manchester Uniteda u srazu s Betisom otvorio Marcus Rashford već u 6. minuti. Gosti su u 32. minuti izjednačili preko Ayozea Pereza, da bi u drugom poluvremenu “Crveni vragovi” došli do uvjerljive pobjede zahvaljujući golovima Antonyja (52), Brune Fernandesa (58) i Wouta Weghorsta (82).

Bez pobjednika je završio dvoboj Šahtara i Feyenoorda, koji je odigran na neutralnom terenu u Varšavi. Ukrajinska momčad pod vodstvom Igora Jovičevića povela je u 79. minuti sretnim pogotkom Jaroslava Rakickog, koji je na ubačaj Sudakova loptu zahvatio leđima, a ona se odbila i u idealnom luku preletjela preko vratara nizozemske momčadi Wellenreuthera.

Feyenoord je ipak uspio doći do zasluženog izjednačenja u 88. minuti, kad je Ezequiel Bullaude glavom poslao loptu u mrežu.

Za momčad iz Donjecka je od 62. minute zaigrao 24-godišnji Varaždinac Neven Đurasek.

Juventus je u Torinu teško slomio otpor njemačkog Freiburga, a pogodak prednosti “Staroj dami” donio je Angel Di Maria koji je u 53. minuti postigao pogodak glavom na ubačaj Kostića. Freiburg je u 62. minuti postigao pogodak preko Hoelera, ali mu je prethodilo igranje rukom njegovog suigrača koji mu je asistirao.

Uzvratne utakmice su na rasporedu za tjedan dana, 16. ožujka.