Poraz Tomasa, United Ciprane slomio u 93., drama u grupi F

Europa 13. lis 202223:29 > 23:30 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

Nakon Rennesa, Fenerbahčea, Real Betisa i Freiburga, plasman u drugi krug Europske lige osigurao je i Real Sociedad.

Sociedad je u susretu 4. kola E skupine pobijedio Šerif kojeg vodi hrvatski stručnjak Stjepan Tomas s 3:0.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 34. minuti kada su gosti ostali s igračem manje nakon što je isključen Armel Zohouri. Bjelokošćanski branič je u svega 12 minuta sakupio dva žuta kartona oslabivši tako svoju momčad.

Igrača više Španjolci su iskoristili u 45. minuti kada je Alexander Sorloth zabio za 1:0, a u nastavku su domaćini postigli još dva gola, a strijelci su bili Diego Rico (66) i Roberto Navarro (81). Prošlog tjedna Sociedad je na gostovanju porazio Šerif sa 2:0, a zanimljivo i u toj utakmici je Tomasova momčad ostala s igračem manje. Tada je u 60. minuti isključen Moussa Kyabou.

U drugom susretu iz ove skupine Manchester United je na Old Traffordu teškom mukom pobijedio Omoniju s 1:0, a gol oduke zabio je Scott McTominay u trećoj minuti sudačke nadoknade. Cristiano Ronaldo je odigrao cijeli susret za United.

Real Sociedad je sa 12 bodova osigurao europsko proljeće, ali ne i prvo mjesto u skupini. United je drugi s tri boda manje, Šerif je treći s tri boda, a Omonija je na dnu ljestvice bez bodova.

U susretu iz skupine A PSV Eindhoven je ponovo deklasirao Zurich. Nakon 5:1 iz prve utakmice, ovoga puta Nizozemci su pred svojim navijačima slavili sa 5:0. Strijelci su bili Erick Gutierrez (9), Joey Veeraman (15, 55), Ibrahim Sangare (35) i Anwar El Ghazi (84). Nikola Katić je odigrao cijeli susret za goste, dok Ivan Santini nije ulazio u igru.

U drugom susretu iz ove skupine Arsenal je na gostovanju pobijedio Bodo/Glimt s 1:0 upisavši i treću pobjedu uz jedan odgođeni susret. Pogodak odluke zabio je Bukayo Saka u 24. minuti.

Na ljestvici vodi Arsenal a devet bodova, PSV ima sedam, Bodo/Glimt četiri, a Zurich je na začelju bez bodova.

U skupina F prava je drama. Lazio i Sturm su odigrali 2:2, a identičnim rezultatom je završio i susret između Feyenoorda i Midtjylland. Nakon četiri kola sve četiri momčadi imaju po pet bodova.

Lazio je protiv Sturma dva puta vodio, no gosti su izvukli važan bod. Talijanski sastav je poveo u 45. minuti iz jedanaesterca kojeg je realizirao Ciro Immobile, no dvije minute kasnije domaćin je ostao s igračem manje nakon što je isključen Manuel Lazzari. Prvi žuti Lazzari je zaradio u 27. minuti, a drugi u posljednjim trenucima prvog dijela.

Izjednačio je William Boving u 56. minuti. Pedro Rodriguez je vratio Lazio u novu prednost u 71. minuti, no Bowing je svojim drugim golom spasio Austrijance. Hrvatski veznjak Toma Bašić je za Lazio igrao od 58. minute.

Feyenoord i Midtjylland su također odigrali 2:2. Emiliano Martinez je doveo goste u vodstvo u 16. minuti, no Feyenoord je okrenuo rezultat golovima Quintena Timbera (32) i Davida Hancka (49). Konačnih 2:2 postavio je Erik Sviatčenko u 59. minuti. Nakon četiri kola sve četiri momčadi imaju po pet bodova.

U skupini C Real Betis i Roma su odigrali 1:1 čime je španjolski sastav osigurao prolaz.

Joaquin Sanchez je u 34. minuti doveo domaćine u vodstvo, a izjednačio je Andrea Belotti u 53. minuti.

U drugom susretu Ludogorec je pobijedio HJK s 2:0 golovima Dennyja Groppera (39) i Ricka (64). Simon Sluga nije branio za domaćine.

Na ljestvici vodi Betis sa 10 bodova, Ludogorec ima sedam, Roma četiri, a HJK je na nuli.

SKUPINA A:
Bodo/Glimt – Arsenal 0:1 (Saka 24)
PSV Eindhoven – Zurich 5:0 (Gutierrez 9, Veerman 15, 55, Sangare 35, El Ghazi 84)

Dynamo Kijev – Rennes 0:1 (Wooh 48)
AEK Larnaca – Fenerbahče 1:2 (Tričkovski 51-11m / Pedro 16, Batshuayi 80)

LJESTVICA:
1. Fenerbahče 4 3 1 0 8-4 10
2. Rennes 4 3 1 0 7-4 10
3. AEK Larnaca 4 1 0 3 3-6 3

4. Dynamo Kijev 4 0 0 4 2-6 0

SKUPINA C
Real Betis – Roma 1:1 (Sanchez 34 / Belotti 53)
Ludogorec – HJK 2:0 (Gropper 39, Rick 64)

LJESTVICA:
1. Real Betis 4 3 1 0 8-4 10
2. Ludogorets 4 2 1 1 7-5 7
3. Roma 4 1 1 2 6-5 4

4. HJK 4 0 1 3 1-8 1

SKUPINA D
Union St-Gilloise – Braga 3:3 (Boniface 20, 62, Vanzier 49 / Oliveira 15, 36, 41)
Union Berlin – Malmo 1:0 (Knocke 90-11m)