Jovićević bolji od Majera, Juranović odličan u Amsterdamu

Europa League 16. velj 202320:53 0 komentara
Guliver Images

Odigrane su prve utakmice šesnaestine finala Europske lige.

Ajax je na svom terenu igrao protiv Union Berlina, završilo je 0:0. Hrvatski reprezentativac Josip Juranović odigrao je odličnu utakmicu u Amsterdamu, dobio je svih 90 minuta, ali mreže se nisu tresle na Johan Cruyff Areni.

Nizozemci su u prvom poluvremenu imao daleko veći posjed, ali nisu uputili niti jedan udarac u okvir suparničkog gola. Igrači Uniona su zatvorili sve prolaze, dobili većinu duela i stvorili bolje šanse od domaćina. Rijetko koji gostujući vratar imao je lakših prvih 45 minuta u europskom dvoboju na ovom stadionu. U nastavku susreta Ajax je zaigrao bolje, ali je ostalo 0-0.

Josip Juranović je odigrao cijeli susret za njemački sastav.

Šahtar, kojeg vodi hrvatski trener Igor Jovićević pobijedio je Rennes 2:1 u Varšavi.

Ukrajinski sastav, koji je ove zime ostao bez najboljeg igrača Mihaila Mudrika koji je prodan u Chelsea za oko 100 milijuna eura, poveo je već u 11. minuti. Bogdan Mihajličhenko je pucao prema golu, Mandanda je obranio, ali je Dmitro Kriskiv pospremio odbijanac. U završnici prvog dijela Chimuanya Ugochukwu je skrivio kazneni udarac, a Artem Bondarenko zabio za 2-0.

Rennes je smanjio u 59. minuti golom Toka Ekambija koji je u 77. minuti izašao iz igre, a umjesto njega je ušao Lovro Majer. Neven Đurasek nije nastupio za ukrajinski sastav.