Aubameyang spasio Barcu, Pašalić prošao Leverkusen

Europa 17. ožu 202220:43 > 20:44 0 komentara
AP Photo/Alberto Saiz via Guliver Image

Barcelona je teškom mukom uspjela proći vatreno gostovanje u Istanbulu, u dvoboju osmine finala Europa lige.

Nakon utakmice bez golova na Camp Nou, Barcelona je morala pobijediti u Istanbulu kod domaćeg Galatasaraya kako bi izborili plasman u četvrtfinale Europa lige.

Stvari nisu dobro krenule za Xavija Hernandeza i njegovu ekipu, stadion je eruptirao nakon vodećeg pogotka domaćih koji je postigao Marcao u 28. minuti. Ipak, sjajan gol mladog Pedrija deset minuta kasnije stvari je vratio u ravnotežu da bi pobjednički pogodak postigao Aubameyang u petoj minuti nastavka.

Mario Pašalić je prosijedio čitavu utakmicu Bayera i Atalante na klupi, a njegova momčad potvrdila je pobjedu iz prve utakmice (3:2) pogotkom Boge u 91. minuti za minimalno slavlje u Leverkusenu.

Monaco je spasio bod protiv Brage u posljednjim trenucima dvoboja, gol je zabio Disasi poništivši time raniji pogodak Ruiza za vodstvo gostiju. S obzirom da je Braga u prvoj utakmici slavila s 2:0, Portugalci su prošli dalje.

Crvena Zvezda je ispala od Rangersa, kritičan je bio poraz 3:0 iz prve utakmice, no srpska momčad ipak je stigla do pobjede osiguravši Srbiji vrijedne bodove za budući UEFA koeficijent. Zvezda je slavila s 2:1 uz pogotke Ivanića i El Fardoua dok je jedini strijelac za goste bio Kent.