Ivanušec blista u Maksimiru, Hajduk nikad slabiji

Hrvatska 26. velj 202315:31 0 komentara
AP Photo/Darko Bandic via Guliver

Dinamo se poigrava s najvećim rivalom u Maksimiru

Nogometaši Dinama furiozno su otvorili derbi. Od prve minute pritisnuli su Splićane u pred južni gol stadiona u Maksimiru. Nakon što je Ivanušec promašio veliku prigodu, u sljedeće dvije kacije Dinamo je postigao dva pogotka. Najprije Ademi u 8. minuti poput pravog centarfora zabio za 1:0, a dvije minute kasnije strijelac je bio Baturina.

I nakon toga je Dinamo napadao, stvarao prigode. Hajduk potpuno nemoćan i nevidljiv u prvih pola sata. A onda je Ivanišuc u 38. minuti zabio za 3:0 nakon asistencije Baturina. Drugi pogodak u derbiju Ivanušec je zabio u 63. minuti za 4:0.

Podsjetimo, Dinamo je lider HNL-a s ukupno 52 boda (i utakmicu manje), ne računajući ovu današnju utkamicu u kojoj se već približio pobjedi. Hajduk je na drugom mjestu s 44 osvojena boda.