Modrić za povijest, Olmo zabio, Jovićević u Europa ligu!

Champions League 2. stu 202220:40 0 komentara
REUTERS/Susana Vera via Guliver

Real Madridu iz skupine F Lige prvaka u osmini finala pridružio je RB Leipzig koji je u izravnom dvoboju u šestom kolu razbio Šahtar u Varšavi 4:0.

Leipzig je poveo u 10. minuti golom Nkunkua, da bi na 2:0 u 50. povisio Silva. Za 3:0 je pogodio Szoboszlai u 62. minuti, a konačnih 4:0 u 68. postavio je Olmo.

Njemačka momčad tako je osigurala osminu finala Lige prvaka, dok je Šahtar Igora Jovićevića u Europa ligu.

Đurasek je za domaćine igrao od 59. minute, dok je Gvardiol za goste odigrao cijelu utakmicu.

U utakmici bez ikakvog rezultatog značaja Real je s 5:1 razbio Celtic. Za 1:0 je u 6. minuti zabio Modrić i tako postao najstariji igrač koji je zabio iz penala u Ligi prvaka. S 37 godina i 54 dana srušio je dosadašnjeg rekordera Buraka Yilmaza (36 godina i 244 dana).

Na 2:0 također s bijele točke povisio je Rodrygo. Gosti su u 35. minuti imali priliku smanjiti rezultat, ali Juranović je promašio s bijele točke. Za 3:0 u 51. pogodio je Asensio, a deset minuta kasnije strijelac za 4:0 bio je Vinicius. za 5:0 u 71. zabio je Valverde, a konačnih 5:1 postavio je Jota u 84. minuti.

Modrić je igrao do 66. minute za Kraljeve, a Juranović cijeli dvoboj za goste.

Real je osvojio skupinu s 13 bodova, Leipzig je završio s 12, Šahtar sa šest, a Celtic se oprašta s dva boda.