Messi za povijest, Jovićević hrabro pao u Madridu

Champions League 5. lis 202223:06 0 komentara
Pedro Fiuza via Guliver Images

Odigrane su večeras uz Dinamovu skupine E i utakmice u skupinama F, G i H.

Real Madrid je u skupini F s 2:1 pobijedio Šahtar Igora Jovićevića. Rodrygo u 13. i Vinicius u 28. zabili su za Kraljeve, dok je Zubkov bio strijelac za goste u 39.

Modrić je kod Reala ostao na klupi, dok je Đurasek kod Kraljeva ušao u 88. minuti. Ranije je u toj skupini RB Leipzig s 3:1 dobio Celtic.

Manchester City je u skupini G s 5:0 ispratio Kopenhagen uz dva gola Haalanda, autogol Kočovalova, te golove Mahreza i Alvareza. U drugoj utakmici te skupini Borussia Dortmund je kao gost je s 4:1 pobijedila Sevillu. Rakitić je zamijenjen u 62. minuti.

Benfica i PSG su u skupini H odigrali 1:1. Poveli su gosti u 22. minuti golom Messija kojem su Portugalci 40. momčad kojoj je zabio barem jednom. Prvi je igrač koji je to uspio. U 41. bod domaćinu autogolom je ‘spasio’ Danilo. Musa je ostao na klupi Benfice

Prvu pobjedu upisao je Juventus koji je s 3:1 bio bolji od Maccabija uz dva golova Rabiota i jedan Vlahovića, dok je za goste strijelac bio David.

Skupina E:
Salzburg – Dinamo Zagreb 1-0 (Okafor 71pen)

Chelsea – AC Milan 3-0 (Fofana 24, Aubameyang 56, James 62)

1. Salzburg 3 1 2 0 3:2 5
2. Chelsea 3 1 1 1 4:2 4
3. Milan 3 1 1 1 4:5 4

3. Dinamo Zagreb 3 1 0 2 2:4 3

Skupina F:
Leipzig – Celtic Glasgow 3-1 ( Nkunku 27, André Silva 64, 77//Jota 47)
Real Madrid – Šahtar Doneck 2-1 (Rodrygo 13, Vinicius 28//Zubkov 39)

1. Real Madrid 3 3 0 0 7:1 9
2. Šahtar Doneck 2 1 1 1 6:4 4
3. Leipzig 3 1 0 2 4:7 3
4. Celtic 3 0 1 2 2:7 1

Skupina G:
Sevilla – Borussia Dortmund 1-4 (Nesyri 52//Guireiro 6, Bellingham 41, Adeyemi 43, Brandt 75)
Manchester City – Koebenhavn 5-0 (Haaland 7, 32, Hočolava 39ag,Mahrez 52pen, Alvarez 77)

1. Manchester City 3 3 0 0 11:1 9

2. Borussia Dortmund 3 2 0 1 8:3 6
3. Koebenhavn 3 0 1 2 0:8 1
4. Sevilla 3 0 1 2 1:8 0