Kovačić i Chelsea slavljem u Salzburgu pomogli Dinamu

Champions League 25. lis 202220:46 > 20:48 0 komentara
Paul Terry / Sportimage via Guliver Image

Chelsea je s 2:1 pobijedio Salzburg osiguravši prolaz u osminu finala Lige prvaka.

Mateo Kovačić je doveo Chelsea u vodstvo prekrasnim pogotkom u 23. minuti, a u početnim minutama nastavka domaćin je izjednačio preko Adamua. Kai Havertz je londonskoj momčadi osigurao slavlje i prolaz u osminu finala Lige prvaka.

Chelsea je pobjedom pomogao i Dinamu koji sada ispred sebe ima čistu situaciju vezano za utakmicu protiv AC Milana. Jasno jest ako hrvatski prvak pobijedi osigurat će europsko proljeće, a zatim bi u posljednjem kolu pala odluka radi li se o Ligi prvaka ili Europa ligi.

Dinamo može nastaviti put u Europi i u slučaju da odigra neriješeno protiv Milana ili čak izgubi. U tom slučaju ovisili bi o rezultatu utakmice Milana i Salzburga u posljednjem kolu.