Bundesliga 7. svi 202319:30 0 komentara

U posljednjem susretu 31. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia Dortmund je deklasirala Wolfsburg, kojeg vodi Niko Kovač, sa 6-0 približivši se vodećem Bayernu na bod zaostatka.

Pobjeda domaćina je mogla biti i uvjerljivija, no Karim Adeyemi u 65. minuti nije realizirao kazneni udarac.

Borussia je pobjedu praktički osigurala već u prvom poluvremenu nakon kojeg je vodila sa 3-0 golovima Karima Adeyemija (15), Sebastiena Hallera (29) i Donyella Malena (37).

U drugom dijelu domaćin je zabio još tri gola, a strijelci su bili Jude Bellingham (54, 86) i Adeyemi (59). Odličnu predstavu pružio je i Julian Brandt s tri asistencije.

Hrvatski nogometaš Bartol Franjić nije konkurirao za gostujujući sastav zbog ozljede.

Tri kola prije kraja prvenstva Bayern vodi sa 65 bodova, Borussija ima bod manje, a treći je RB Leipzig sa 57 bodova.

Wolfsburg je sedmi sa 46 bodova.

REZULTATI:

Borussia Do. – Wolfsburg 6-0 (Adeyemi 14, 59, Haller 28, Malen 37, Bellingham 54, 86)

U subotu:
Freiburg – RB Leipzig 0-1 (Kampl 73)
Hoffenheim – Eintracht 3-1 (Baumgartner 8, KRAMARIĆ 41-11m, Bebou 45+3 / Gotze 54)

Borussia Mon. – Bochum 2-0 (Hofmann 35, Stindl 90+1)
Augsburg – Union Berlin 1-0 (Beljo 53)
Hertha Berlin – Stuttgart 2-1 (Kempf 29, Niederlechner 45+2 / Guirassy 38)
Werder – Bayern 1-2 (Schmidt 87 / Gnabry 62, Sane 72)