Bundesliga 24. sij 202322:30 0 komentara

Hrvatski reprezentativni napadač Andrej Kramarić postigao je oba pogotka za Hoffenheim u 2-2 (1-1) domaćem remiju sa Stuttgartom u susretu 17. kola njemačkog prvenstva.

Kramarić je doveo svoju momčad u vodstvo u 11. minuti kada je iz blizine pogodio gornji lijevi kut sparničkog gola, da bi u četvrtoj minuti nadoknade odličnim udarcem iskosa s desne strane pogodio suprotnik kut za konačnih 2-2. U međuvremenu je Stuttgart preokrenuo golovima Guirassyja u 45. i Enda u 77. minti.

Bili su to četvrti i peti Kramarićev prvenstveni gol ove sezone, a odigrao je čitav susret za Hoffenheim. Borna Sosa zbog ozljede nije konkurirao za nastup u sastavu Stuttgarta.

Hoffenheim je 13. na ljestvici sa 19 bodova, a Stuttgart 14. sa 16.

Vodeći Bayern spasio se domaćeg poraza od Koelna pogotkom Kimmicha u 90. minuti za konačnih 1-1. Gosti su vodili od 4. minute preko Skhirija. Nikola Soldo odigrao je čitav susret za Koeln, dok je Josip Stanišić ostao na klupi Bayerna.

Vodeći Bayern sada ima 36 bodova, četiri više od drugog RB Leipziga koji je ranije u utorak s uvjerljivih 6-1 (4-0) kao gost svladao Schalke 04. Dvoboj je riješen već u prvih 45 minuta nakon kojih je bilo 4-0 za RB Leipzig uz dva gola Andrea Silve (7, 44) te jedan Henrichsa (15) i Wernera (45+2). U nastavku je Kozuki (56) smanjio na 4-1, ali su u završnici Olmo (83) i Poulsen (89) pogađali za konačnih 6-1.

Joško Gvardiol igrao je čitav susret za RB Leipzig.

Bivši hrvatski izbornik Niko Kovač je sa svojim Wolfsburgom kao gost deklasirao predzadnju Herthu u Berlinu sa 5-0 (3-0). Bartol Franjić igrao je od 78. minute za Wolfsburg, koji je s ova tri boda stigao na šesto mjesto sa 29 bodova. S druge strane kod Herthe je Ivan Šunjić igrao prvo, a Filip Uremović drugo poluvrijeme.

REZULTATI 17. KOLA,
Utorak:

Schalke 04 – RB Leipzig 1-6 (Kozuki 56 / Andre Silva 7, 44, Henrichs 15, Werner 45+2, Olmo 83, Poulsen 89)
Bayern – Koeln 1-1 (Kimmich 90 / Skhiri 4)
Hoffenheim – Stuttgart 2-2 (Kramarić 11, 90+4 / Guirassy 45, Endo 77)
Hertha – Wolfsburg 0-5 (Svanberg 4, Arnold 31-11m, Wind 34, Baku 72, Marmoush 86)