Bundesliga 25. sij 202320:36 > 20:37 0 komentara
HMBxMedia xHeikoxBecker via Guliver

U prvom susretu 17. kola Bundeslige igranom u srijedu Borussia Dortmund je u produžecima slavila na gostovanju kod Mainza.

Borussia je slavila 2:1, a trijumf su ostvarili u trećoj minuti sudačke nadoknade. Mainz je poveo već u drugoj minuti. Domaći su izveli korner, a sjajan u skoku bio je Sung Lee koji je glavom poslao loptu u mrežu.

Nisu prošle ni dvije minute kada je stigao odgovor gostiju. Julian Ryerson je lijepo primio loptu na rubu šesnaesterca i pucao. Na putu do gola lopta je nekoga zakačila, tek toliko da matira golmana i da Dortmund dođe do 1:1.

Borussia je imala više pokušaja, ali nedovoljno konkretnih da bi u 90 minuta bilo što riješila. No, zato se u trećoj minuti sudačke nadoknade na pravom mjestu našao sjajni Giovanni Reyna koji je svojoj momčadi donio pobjedu i važna tri boda.

Bila je to druga uzastopna pobjeda Borussije u ovoj godini, dok je Mainz produžio seriju bez ligaške pobjede na zadnjih šest kola.

Borussija je ovom pobjedom skočila na četvrto mjesto sa 31 bodom, pet manje od lidera Bayerna, dok je Mainz na 12. mjestu sa 20 bodova.