Zubac odličan, Bojan isključen u porazima Clippsa i Pistonsa

Košarka 8. pro 20228:32 > 8:32 0 komentara
Ringo Chiu via Guliver Images

NBA liga protekle je večeri ponudila 11 utakmica u programu, a nastupila su sva tri hrvatska igrača.

Ivica Zubac odigrao je još jednu dobru utakmicu upisavši 16 poena uz 13 skokova, no Los Angeles Clippersi iznenađujuće su poraženi u Orlandu nakon produžetka. Jedna od najgorih momčadi lige slavila je uz 23 poena Paola Banchera te po dvadeset Moritza Wagnera i Bola Bola. Poraz Clippersa posebno je zanimljiv jer su zaigrali Kawhi Leonard (14 poena uz šut 4-15) i Paul George (11 poena uz šut 3-12).

Dan nakon što je postigao 31 poen protiv Miamija u slavlju Pistonsa, Bojan Bogdanović odigrao je najlošiju utakmicu sezone u porazu protiv New Orleansa. Najbolji hrvatski igrač ostao je na svega pet poena (1-8) u dvadeset minuta igre, a k tome je i isključen na dvije brze tehničke pogreške početkom drugog poluvremena. Zion Williamson je s 29 poena i deset skokova predvodio Pelicanse.

Phoenix je nakon mjesec dana dočekao povratak Chrisa Paula, ali to nije bila vesela večer u domu Sunsa. Boston je pobijedio 27 razlike, a Paul je završio s po četiri poena, asistencije i skoka u 24 minute igre. Dario Šarić je dobio 12 minuta, zabilježio je učinak od četiri poena i šest skokova.

Utah Jazz je pronašla neočekivanog junaka u pobjedi protiv Golden State Warriorsa. Igrajući bez Laurija Markkanena, Jazz se oslonio na Talijana Simonea Fontecchija koji je odigrao najbolju utakmicu kratke NBA karijere. Talijan je upisao rekord karijere s 18 koševa, no ključno je bilo njegovo zakucavanje 1,4 sekunde prije kraja za vodstvo i pobjedu Jazza koje je predvodio Jordan Clarkson s 22 poena. Warriorsi su na omjeru 2-11 kad je riječ o gostovanjima, a u Salt Lake Cityju je najbolji bio Jordan Poole s 36 poena.