Europski prvaci poniženi, izgubili 35 razlike

Košarka 27. svi 202223:14 > 23:15 0 komentara
Guliver Images

Košarkaši Galatasaraya uvjerljivo su pobijedili Anadolu Efes u prvoj utakmici polufinala playoffa Superlige Turske - 105:70.

Galata je u gradskom derbiju dominirala protiv očigledno umorne ekipe dvostrukih uzastopnih prvaka Europe, koja je u proteklih osam dana odigrala četiri utakmice.

Gosti su na poluvremenu imali „samo“ devet poena prednosti (43:34), a presudna je bila nevjerojatna treća dionica. Galatasaray je taj period dobio sa 36:17, a fascinantan je podatak da su u trećoj četvrtini ubacili čak deset trica! Prednjačio je Isaiah Canaan…

U posljednjem periodu u nekoliko navrata bilo je maksimalnih plus 39.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Dee Bost sa 22 poena (6/11 za tri), Canaan je dodao 15 (5/6 za tri).

Efes je predvodio Guven sa 15 poena i 7 skokova, Pleiss je upisao 11, Singleton 10, a Vasa Micić 3 (1/3 za dva, 0/5 za tri) uz 2 skoka i 4 asistencije za 19 minuta.

Ekipa Ergina Atamana će biti domaćin i drugog dvoboja 29. svibnja, a plasman u finale će osigurati momčad koja ostvari tri pobjede.