Šarić nije iskoristio priliku, Lakersima pobjeda sezone

Košarka 3. pro 20229:29 > 9:30 0 komentara
Stephen R. Sylvanie-USA TODAY Sports via Guliver Images

Dario Šarić je nakon dugo vremena dobio priliku u Phoenix Sunsima, no istu nije iskoristio, a njegova momčad poražena je od Houston Rocketsa.

Dario Šarić redao je utakmice bez minutaže, a odjednom je trener Monty Williams odlučio hrvatskom reprezentativcu uručiti priliku, i to u početnoj petorci prvi put ove sezone. Nažalost, Dario priliku nije iskoristio. U 21 minuti provedenoj na parketu ostao je na samo tri poena (1-5, trica 1-4)), četiri skoka, po dvije asistencije i blokade. Da bi stvar bila još i lošija, Sunsi su poraženi kod kuće od jedne od najgorih momčadi lige, Houston Rocketsa. Phoenix je imao prednost od 16 razlike, ali niti to nije bilo dovoljno, kao niti još jedna sjajna partija Devina Bookera koji je upisao 41 poen. Rocketske je predvodio Jalen Green s 30 koševa.

Los Angeles Lakersi ostvarili su najimpresivniju pobjedu sezone, i to protiv Milwaukee Bucksa u gostima. Anthony Davis je nastavio igrati u odličnoj formi upisavši 44 poena uz deset skokova, pratio ga je LeBron James s 28, 11 dodavanja i osam uhvaćenih lopti. Giannis Antetokounmpo je s 40 poena predvodio Buckse za koje je prvi put ove sezone zaigrao Khris Middleton upisavši 17 koševa.

Nakon sedam propuštenih utakmica zbog ozljede, Jimmy Butler se vratio u derbiju protiv Bostona predvodivši Miami Heat s 25 poena i 15 skokova do slavlja nakon produžetka. Bam Adebayo je bio sjajan s 28 koševa, Tyler Herro ubacio je 26. Miami je odličnom obranom limitirao Jaysona Tatuma na svega 14 poena uz šut 5-18 (trica 0-7). Tatum je imao i 12 skokova. Jaylen Brown je s 37 koševa i 14 uhvaćenih lopti bio najbolji kod Celticsa.