Dvoboj hrvatskih protivnika na EP-u pripao Talijanima

Košarka 24. kol 202219:30 0 komentara
Guliver Images

U dvoboju dviju momčad s kojima će Hrvatska igrati na skorašnjem Eurobasketu Italija je kao gost pobijedila Ukrajinu u Rigi 97:89 u prvom kolu drugog kruga kvalifikacija za SP kojem su domaćini 2023. Filipini, Japan i Indonezija.

Ukrajinci su bolje otvorili utakmicu, vodili i na poluvremenu, sredinom treće imali i plus, no uslijedio je veliki preokret Talijana zahvaljujući brojnim osobnim pogreškama domaćina, čime su gosti došli do čak 15 slobodnih bacanja u trećoj četvrtini (u prvom poluvremenu imali su samo četiri).

Do kraja Talijani nisu dopustili Ukrajincima da im ugroze poraz te su napravili veliki korak prema Svjetskom prvenstvu jer su sada na omjeru 4-1, dok je Ukrajina na 1-4. U toj skupini su još Gruzija (3-2), Španjolska (3-1), Island (3-1) te Nizozemska (0-5), a na SP će tri reprezentacije iz te skupine.

Talijane su do pobjede predvodili Fontecchio s 20 poena te Melli sa 17. Mikailiuk s 11 bio je najbolji kod Ukrajine.