Zadar ‘riješio’ Cibonu i zakazao finale sa Splitom

Hrvatska 24. svi 202321:03 0 komentara
Cibona/Marin Sušić

U finalu ovogodišnjeg doigravanja prvenstva Hrvatske za košarkaše igrat će Split i Zadar, nakon što je Split plasman u završnicu izborio još u utorak 2:0 u pobjedama protiv Cedevite Junior, u srijedu je Zadar izbacio branitelja naslova Cibonu također sa 2-0 svladavši ju u KC "Dražen Petrović" 85:70 (23:23, 26:16, 21:17, 15:14).

Luka Božić je sa 15 koševa, 12 asistencija i 8 skokova bio nadomak “triple-doublea” u sastavu Zadra u kojem je najefikasniji bio Juan Davis sa 17 ubačaja, dok je Lovro Mazalin sa 20 pogodaka bio prvo ime Cibone.

U drugoj utakmici dva najuspješnija hrvatska kluba Zadar je preuzeo kontrolu u prvom dijelu druge četvrtine kada je serijom 16-2 stigao do vodstva 39-28. Zahvaljujući raspoloženom Arijanu Lakiću, koji je postigao 10 poena u drugoj četvrtini na veliki odmor se otišlo s dvoznamenkastom prednosti.

Cibona se početkom treće četvrtine približila na šest pogodaka zaostatka (53-47), ali Zadar je bolje zatvorio i tu dionicu pa je uoči posljednjih 10 minuta imao vodstvo 70-56.

Autoritativnim ulaskom u četvrtu četvrtinu Zadar je stigao do 20 razlike (81-61) sedam minuta prije kraja pa se završnica odigrala u revijalnom tonu.

Split je dosada jednom bio prvak Hrvatske, 2003. godine, dok je Zadar tri puta bio najbolji, 2005., 2008. i 2021.

Ovo će biti treći finale u kojem će se ogledati dva dalmatinska kluba, u oba prethodna navrata, 2008. i 2021., uspješniji je bio Zadar.

Prednost domaćeg terena u seriji koja će se igrati na tri pobjede imat će Split.