Zadru 14. pobjeda u PH, Gorici 15. poraz

Hrvatska 6. velj 202320:36 0 komentara
KK Zadar

U susretu 19. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Zadar je na gostovanju pobijedio Goricu sa 82-71 ostvarivši 14. pobjedu sezone, dok je Gorica upisala već 15. poraz.

Nakon poraza od Splita u regionalnom natjecanju, ispred košarkaša Zadra bila je nova utakmica domaćeg prvenstva. U dvoboju 19. kola HT Premijer lige Zadrani su gostovali kod “fenjeraša” Gorice koja je sa samo tri pobjede na posljednjem mjestu ljestvice.

Zadrani su opravdali status favorita, premda im je ovo bila peta utakmica u posljednjih 11 dana i premda su doputovali bez dvojice ponajboljih igrača Luke Božića i Antonija Jordana.

Gorica je bila ravnopravna tek u prvoj četvrtini koja je završila 19-19. Do poluvremena su gosti pobjegli na +10 (43-33), a na koncu treće dionice velikih 19 razlike (65-46). Početkom posljednje četvrtine Zadar je u dva navrata imao i 20 koševa prednosti, nakon čega su domaći ipak uspjeli smanjiti razliku i na ulasku u posljednju minutu doći čak do -6 (71:77). No, pobjedu Zadra više nisu mogli ugroziti.

Zadar su do 14. pobjede predvodili Dario Drežnjak sa 22 koša i osam skokova, Karlo Žganec sa 15 koševa i 14 skokova, te Marko Ramljak sa 14 koševa, pet skokova te četiri asistencije.

Kod domaćina najefikasniji su bili Karlo Uljarević i Milan Lužaić sa po 14 koševa, dok je Jure Gunjina ubacio 13 koševa uz osam skokova.

Na ljestvici vodi Cedevita Junior sa 34 boda, Cibona ima 33, a Zadar, Split i Šibenik po 32 boda. Gorica je posljednja sa 21 bodom.