Zadar svladao Split na Gripama

Hrvatska 21. lis 202218:29 0 komentara
Zadar/Zvonko Kucelin

Košarkaši Zadra pobijedili su Split u dvorani na Gripama sa 89-83 (21-15, 23-24, 27-22, 18-22) u utakmici 4. kola hrvatskog prvenstva čime su se izjednačili sa Splićanima na vrhu ljestvice s učinkom 3-1.

Domaća momčad je bila u rezultatskoj prednosti samo do polovice prve četvrtine. Kad je Zadar došao do prednosti, više ju nije ispuštao iz ruku. Do najvećih +13 (57-44), Zadrani su stigli sredinom treće četvrtine, a domaća momčad je do kraja uspjela samo ublažiti poraz, prvi koji su Splićani doživjeli u novoj sezoni HT Premijer lige.

Zadar je u ovoj utakmici bio bez svog najboljeg igrača Luke Božića, a njegov nedostatak su nadomjestili Sani Čampara i Dario Drežnjak koji su ubacili po 17 koševa svaki. Tome je Drežnjak dodao i osam skokova. Marko Ramljak je postigao 14, a Antonio Jordano 13 poena.

Najbolji kod Splita bio je Amerikanac Shannon Shorter sa 19 koševa, 10 asistencija i sedam skokova. Lovre Runjić je ubacio 15 poena, a Josip Jukić je spojio 12 koševa i devet skokova.