Pobjeda Zadra, sjajni Božić na rubu “triple-doublea”!

ABA League 17. lis 202220:07 > 20:07 0 komentara
Zadar/Zvonko Kucelin

Košarkaši Zadra ostvarili su vrijednu pobjedu u trećem kolu ABA Lige na svom parketu protiv Mege uz čudesnu partiju Luke Božića...

Nevjerojatni Božić s 33 koša, 13 skokova i osam asistencija predvodio je Zadrane do slavlja nad Megom 96:90.

Gotovo tijekom cijelog prvog poluvremena vodili su gosti, u jednom trenutku i osam razlike, da bi na velikom odmoru bilo 46:49. Međutim, serijom 11:0 Zadar je u trećoj četvrtini poveo 59:51.

U posljednjoj četvrtini Mega je uzvratila serijom od osam koševa bez odgovora za poravnanje na 86:86, no preostalih dvije i pol minute susreta ipak je dobio Zadar, ubacivši osam od deset poena s linije bacanja.

Božić je svoja 33 poena raspodijelio na sljedeći način: 7/9 za dva, 3/5 za tri i 10/11 iz slobodnih bacanja. Osim njega, odličan je bio i Dario Drežnjak s 22 koša.

Kod gostiju je povremeni hrvatski reprezentativac Danko Branković bio najefikasniji s 20 poena i šest skokova.

Zadru je ovo druga pobjeda u sezoni, a Megi treći poraz.