Cedevita izgubila, ali spasila poneko dijete

ULEB Evrocup 18. pro 201823:17 > 23:19
kkcedevita.hr

U posljednjem kolu prve faze Eurokupa 7Days Cedevita je u Domu sportova poražena od Tofaša 96:92.

Momčad Slavena Rimca već je ranije osigurala Top 16 fazu i znala je da se ne može pomaknuti s trećeg mjesta, bez obzira na večerašnji rezultat. Međutim, Vitamini se nisu predavali ni kad su gosti u drugoj četvrtini otišli na +15. Borili su se do kraja, ali su ipak poraženi u završnici.

Elgin Cook zabio je 14 poena u prvoj četvrtini, a ukupno 21 u prvom poluvremenu, no Tofaš je na veliki odmor otišao s prednošću 50:37.

Cedevita se već u prvoj polovici treće četvrtine sasvim vratila u igru. Turci su pozvali timeout na 5:48 min. do kraja spomenutog perioda jer su domaćini napravili seriju 9-0 tako što je šest uzastopnih poena prvo zabio Andrija Stipanović, a onda je na to Filip Krušlin ubacio i tricu. U tom trenutku Cedevita je došla na -2 (55:57), a vodstvo su Zagrepčani preuzeli na 1:51 min. do kraja treće četvrtine tricom Cooka za 67:65. Bila je to trica koja je zaključila 7-0 seriju domaćina.

Treća četvrtina završila je sa 73:71 za Tofaš, s tim da je Kyle Weems na 0,6 sekundi do kraja te dionice zabio tri od četiri slobodna bacanja. Suci su, naime, Cooku dosudili faul na trici, a kad je protestirao dosuđena mu je i tehnička.

Cedevita je poslije trice Pullena na manje od šest i pol minuta do kraja bila u vrlo dobroj poziciji i imala je vodstvo 82:77, a kad je Pullen na 4:50 min. zabio jedno od dva slobodna bacanja domaćini su bili na 87:81. Međutim, Diante Garrett zabio je potom šest poena, a Yigit Arslan ubacio je jednu tricu u 9-0 seriji gostiju, kojom su Truci prešlo u vodstvo koje su do kraja i sačuvali.

U dresu Cedevite Cook je upisao 32 poena i devet skokova, Pullen je ubilježio 16 poena i četiri asistencije, Krušlin 14 poena i tri skoka, a Stipanović 13 poena i pet skokova.

Na strani gostiju Garret je upisao 20 poena, a Arslan 18 poena.

Ova utakmica ujedno je poslužila kao blagdanska asistencija za Klub HEO, prvu hrvatsku udrugu roditelja djece oboljele od malignih bolesti.

Namjera igrača, trenera, zaposlenika i uprave KK Cedevita bila je pomoći u prikupljanju preostalog potrebnog iznosa od 35.000,00kn za nabavu vozila koje je Klubu HEO neophodno za rad. Osim izravnim donacijama, KK Cedevita je odlučila prepustiti i prihod od prodanih ulaznica s utakmica protiv Olimpije i Tofaša Klubu HEO.

Također, pozivaju se svi fanovi i partneri kluba, kao i suparnički klubovi, da su uključe – direktnom donacijom na žiro račun udruge kod HPB-a – IBAN HR07 23900011100943149 ili na druge načine.