GLEDALI STE: Lokomotiv Kuban i dalje neporažen

ULEB Evrocup 31. sij 201820:26 > 20:31
KK Budućnost Voli

Košarkaši Lokomotiva pobijedili su Budućnost u 5. kolu TOP 16 faze Eurokupa rezultatom 77:66.

Trener gostiju Aleksandar Džikić zbog ozljeda u ovoj utakmici nije mogao računati na Aleksu Ilića, Filipa Barovića, Kylea Gibsona i Petra Popovića. Stoga je odlučio rasporediti minutažu kao bi rasteretio i bar malo osvježio igrače za mnogo važnije utakmice koji slijede, s obzirom da su oba kluba osigurala plasman u četvrtfinale.

Utakmica je tako bila dobra prilika da se provjere mogućnosti igrača s manjom minutažom te da se isprobaju neke nove taktičke varijante. Isto je činio i trener Lokomotiva Saša Obradović.

Iako oslabljena, Budućnost je uoči posljednje dionice vodila sa 56:48. Međutim, Obradovićevi puleni nisu želeli pognutih glava napustiti parket pred svojim navijačima.

Serijom 10:0 otvorili su posljednju četvrtinu i taj dio utakmice dobili sa 29:10 i kolo prije kraja Top 16 zadržali maksimalan učinak.

Pokazali su da su bolja ekipa od Budućnosti i da ih mnogi s pravom svrstavaju u grupu favorita za osvajanje Eurokupa.

Najefikasniji kod Budućnosti bili su Nikola Ivanović i Sead Šehović sa po 13 koševa, kod Kubana najviše su “radili” Elegar (16) i Kulagin (14).

Budućnost u subotu u 19 sati očekuje mnogo važniji dvoboj, protivnik će biti Cedevita u Zagrebu, a pobjeda je Podgoričanima imperativ ukoliko žele ostati na mjestu broj jedan u ABA ligi.