Dinamo bez šanse u Splitu

Košarka 1. stu 202219:11 > 19:14 0 komentara
KK Split/Ivica Čavka

Košarkaši Splita lako su na domaćem parketu svladali Dinamo 96-62 (19-16, 30-15, 24-10, 23-21) u prvom susretu 6. kola prvenstva Hrvatske.

Gosti iz Zagreba dobro su se držali tek tijekom prve četvrtine. Razlika u kvaliteti je isplivala na površinu u drugoj četvrtini te su Splićani na poluvrijeme otišli s velikom prednosti od 18 poena (49-31). Dodatna se razlika između ova dva suparnika dogodila u nastavku utakmice kada je Split otišao i na više od 30 poena razlike.

Najbolji igrač u domaćim redovima bio je Shannon Shorter koji je ubacio 22 poena uz devet skokova. Tyrell Nelson je dodao 17, a Lewis Sullivan 16. Kod Dinama izdvojimo Ivana Novačića koji je postigao deset poena i imao pet skokova, dok je 11 koševa dodao Martin Klepo.

Na ljestvici Split ima omjer 4-2, a Dinamo 3-3. U samom vrhu su još Cibona i Zadar koji su skupili po četiri pobjede i jedan poraz, dok je jedina bez poraza Šibenka koja je odigrala četiri utakmice (4-0). (H)