Sunsi preko Zupca do polufinala, triple-double Jokića

Košarka 26. tra 20238:53 0 komentara
Ric Tapia Icon Sportswire via Guliver Images

Phoenix Suns i Denver Nuggets plasirali su se u utorak u polufinale Zapadne konferencije.

Phoenix Suns su u petoj utakmici prvog kruga doigravanja Zapadne konferencije NBA kod kuće sa 136-130 pobijedili LA Clipperse Ivice Zubca i plasirali se u polufinale s 4:1 u seriji.

Devin Booker zabio je 47 koševa, uključujući 25 u trećoj četvrtini, a Phoenix je uspio nadoknaditi dvoznamenkasti zaostatak u drugom poluvremenu protiv gostujućeg Los Angelesa.

Kevin Durant dodao je 31 poen, a Deandre Ayton 21 poen i 11 skokova za Sunse. Phoenix će u polufinalu igrati s prvim nositeljima Denver Nuggetsima koji su izbacili Minnesota Timberwolvese. Prva je utakmica na rasporedu u subotu i igra se u Denveru.

Kod Clippersa najbolji je bio Norman Powell sa 27 koševa, Mason Plumlee je dodao 20, a Ivica Zubac je u 23:52 minute na terenu ubacio 16 koševa (šut iz igre 5/6) i dodao 10 skokova, dvije asistencije i jednu blokadu.

Clippersi su cijelu seriju igrali bez Paula Georgea (koljeno), a nakon druge utakmice izgubili su Kawhija Leonarda (koljeno).

Denver Nuggets su sinoć u petoj utakmici sa 112:109 nadigrali Minnesota Timberwolvese i plasirali se u polufinale Zapada s ukupnih 4:1 u seriji.

Nikola Jokić je imao 28 koševa, 17 skokova i 12 asistencija za domaći Denver, Jamal Murray ubacio je 35 koševa, Bruce Brown i Aaron Gordon po 14, a Michael Porter Jr. upisao je 10 skokova za Denver. Za prvi nositelje Nuggetse ovo je četvrti put u pet sezona da idu u polufinale Zapadne konferencije.

Anthony Edwards predvodio je Minnesotu sa 29 poena, Karl-Anthony Towns je dodao 26 koševa i 11 skokova, a Rudy Gobert 16 poena i 15 skokova.

U Istočnoj konferenciji Atlanta Hawks su uspjeli ostati u seriji nakon što su sinoć u petoj utakmici prvog kruga doigravanja sa 119-117 pobijedili Boston Celticse i smanjili na 3:2.

Trae Young je zabio tricu 1,8 sekundi prije kraja za pobjedu Atlante, a utakmicu je završio s učinkom od 38 poena.

Šesta utakmica igra se u četvrtak u Atlanti.

Young je zabio posljednjih 14 koševa za Atlantu, koja je igrala bez ligaško suspendiranog Dejountea Murraya. Young je dodao 13 asistencija i dvije ukradene lopte. John Collins pratio ga je sa 22 koša, a Bogdan Bogdanović je dodao 18 pogodaka.

Najbolji pojedinac Bostona bio je Jaylen Brown sa 35 koševa, a Jayson Tatum je ubacio 19 koševa, pridodavši tome osam skokova i osam asistencija.