Poraz Zupčevih Clippersa, odlična partija Bookera

Košarka 19. tra 20239:10 0 komentara
AP Photo/Ringo H.W. Chiu via Guliver

Košarkaši Phoenix Sunsa poravnali su omjer u pobjedama protiv Los Angeles Clippersa na 1:1 u najzanimljivijem paru prvog kruga doigravanja NBA lige svladavši ih na svom parketu 123:109.

I u drugoj utakmici na svom terenu Sunsi su se doveli u nezavidnu poziciju, sredinom druge četvrtine zaostajali su 13 poena, no tada je proradio šut Devina Bookera pa se na odmor otišlo s rezultatom 59-59. Booker je i u drugom poluvremenu nastavio s odličnim šutom pa su Sunsi preuzeli kontrolu rezultata te na kraju stigli do sigurne pobjede.

Booker je okončao utakmicu sa 38 koševa, a dodao je i 9 asistencija, Kevin Durant je dodao 25 za Sunse, dok su kod Clippersa najefikasniji bili Kawhi Leonard sa 31 i Russell Westbrook sa 28 poena.

Hrvatski centar Ivica Zubac igrao je za Clipperse 29:29 minuta te za to vrijeme postigao osam koševa uz šut za dva 2-7, slobodna bacanja je gađao 4-6, a upisao je i šest skokova te dvije osvojene lopte.

Zanimljivo je spomenuti kako je je i veteranski razigravač Sunsa Chris Paul prekinuo nevjerojatan niz od 13 uzastopnih poraza u doigravanju u utakmicama u kojima mu je jedan od sudaca bio Scott Foster. Paul je višekratno kritizirao Fostera zbog njegovih odluka pa je njihov sukob postao i osoban, a Paul je za prekid neugodnog niza ugradio 16 pogodaka i osam asistencija.

Sljedeće dvije utakmice ove momčadi će odigrati u Los Angelesu, prvu u noći s četvrtka na petak, a u drugi krug plasirat će se sastav koji prvi ostvari četiri pobjede.

Na 1-1 u pobjedama seriju su poravnali i Cleveland Cavaliersi koji su u drugoj utakmici na svom terenu uvjerljivo svladali New York Knickse sa 107-90. Već na poluvremenu je bilo 20 razlike za Cavse (59-39), sredinom četvrte četvrtine bilo je i najvećih 29 razlike (99-70), pa su Knicksi u samoj završnici samo kozmetički uljepšali konačni rezultat.

Darius Garland predvodio je Cavse sa 32 koša, Caris LaVert je s klupe dodao 24, dok je Donovan Mitchell uz 17 pogodaka dodao i 13 asistencija. Kod Knicksa najučinkovitiji su bili Julius Randle sa 22 i Jalen Brunson sa 20 ubačaja.

Knicksi i Cavsi će sljedeće dvije utakmice igrati u New Yorku, prvu u noći s petka na subotu.

Boston Celticsi poveli su sa 2-0 u pobjedama protiv Atlanta Hawksa još jednom uvjerljivom pobjedom na svom parketu, ovoga puta sa 119-106. Za razliku od prve utakmice kada je pitanje pobjednika bilo riješeno već do poluvremena, u drugom dvoboju Hawksi su bili mnogo duže u igri, početkom posljednje četvrtine bilo je samo osam razlike za Celticse (99-91), no potom su domaći pogodili nekoliko trica i osigurali mirnu završnicu.

Jayson Tatum je sa 29 koševa i 10 skokova predvodio lanjske finaliste, Derrick White je dodao 27, dok je Malcolm Brogdon ušavši s klupe odigrao svestranu utakmicu sa 13 poena, sedam skokova i osam asistencija. Kod Hawksa najbolji su bili Dejounte Murray sa 29 i Trae Young sa 24 pogodaka dok je De’Andre Hunter uz 18 ubačaja imao i 12 skokova.

Serija sada seli u Atlantu gdje će se igrati treća i četvrta utakmica, prva od njih na programu je u noći s petka na subotu.