Irving srušio Buckse, prekinuta serija Bullsa

Košarka 27. velj 202210:05 > 10:07
AP Photo/Adam Hunger) via Guliver

Memphis Grizzlies su u gostima sinoć sa 116:110 pobijedili Chicago Bullse, a predvodio ih je Ja Morant sa 46 koševa, što mu je učinak karijere, a i rekord je momčadi.

Steven Adams je dodao 12 koševa i 21 skok za Memphis koji je prekinuo niz od dva poraza.

DeMar DeRozan je predvodio poraženi Chicago s 31 poenom, Zach LaVine je ubacio 28 koševa, a Coby White 15 za Bullse kojima je ovo prvi poraz nakon šest pobjeda u nizu. Chicago je drugi na Istoku, dok je Memphis treći na Zapadu.

Boston Celtics su na gostovanju sa 113:104 bili bolji od Detroit Pistonsa, a do pobjede su ih predvodili Jaylen Brown sa 27 i Jayson Tatum sa 26 koševa. Boston, šesta momčad Istoka, tako je upisala 11. pobjedu u zadnjih 12 utakmica.

Cade Cunningham je bio najbolji pojedinac Pistonsa sa 25 ubačaja, sedam skokova i tri asistencije. Cory Joseph je dodao 15 koševa, Marvin Bagley 14, a Saddiq Bey 13.

Denver Nuggetsi su kod kuće sa 115:110 nadigrali Sacramento Kings, a Monte Morris je zabio odlučujuću u zadnjoj minuti i utakmicu završio sa 21 poenom.

Nikola Jokić je upisao triple-double sa 18 koševa, 11 asistencija i deset skokova, a Aaron Gordon je ubacio 23 koša uz devet skokova za petu uzastopnu pobjedu šeste momčadi Zapada.

Kod Sacrammenta najbolji je bio De’Aaron Fox sa 26 ubačajem i deset asistencija.

Brooklyn Nets su sa 126:123 pobijedili Milwaukee Buckse na krilima Kyriea Irvinga koji je zabio 38 koševa. Brooklyn, koji je sedmi na istoku, nadoknadio je zaostatak od sedam koševa u zadnjoj četvrtini.

Seth Curry je u pobjedi Brooklyna sudjelovao sa 19 koševa, Andre Drummond sa 17 koševa i 12 skokova.

Milwaukee je predvodio sa učinkom sezone Bobby Portis koji je ubacio 30 koševa, od čega osam trica. Giannis Antetokounmpo ga je pratio sa 29 pogodaka, 14 skokova i šest asistencija, dok je Khris Middleton ubacio 25 koševa.

Atlanta Hawks su kod kuće sa 127:100 svladali Toronto Raptorse, sedmu momčad Istoka. Trae Young je za pobjedu svoje momčadi zabio 41 koš od čega 25 u prvom poluvremenu, pridodavši tome 11 asistencija.

Hawksima koji su deseti na Istoku, ovo je deseta pobjeda u zadnjih 12 utakmica.

Toronto je predvodio Fred VanVleet sa 24 koša.

Cleveland Cavaliers su kod kuće s 92:86 nadigrali Washington Wizardse kojima nisu pomogla ni 34 koša.

Lauri Markkanen, kojem je ovo bila tek druga utakmica nakon što ih je zbog ozljede propustio 11, predvodio je Cavse sa 23 koša i šest skokova.

Miami Heat je kod kuće sa 133:129 pobijedio San Antonio Spurse. Miami je uspio nadoknaditi 16 koševa zaostatka iz prve četvrtine, a na početku zadnje je vodio.

Jimmy Butler i Herro su svaki ubacili po 27 koševa za Miami. Kyle Lowry je dodao 13 koševa i 10 asistencija za Miami koji je vodeći u Istočnoj konferenciji.

2. Denver Nuggets 35 25 .583 2 1/2
3. Minnesota Timberwolves 32 29 .525 6