Clippersi prekinuli negativan niz protiv Jazza

Košarka 30. ožu 20229:29 > 9:31 0 komentara
AP Photo/Ringo H.W. Chiu via Guliver

Košarkaši Los Angeles Clippersa prekinuli su niz od pet uzastopnih poraza u NBA ligi veliki preokretom i 121:115 pobjedom protiv Utah Jazza, kojemu je, pak, ovo bio peti poraz zaredom, a hrvatski centar Ivica Zubac je u pobjedi sudjelovao s osam poena i šest skokova.

Gosti iz Salt Lake Cityja, za koje zbog ozljede lista lijeve noge već osmu utakmicu utakmicu zaredom nije igrao Bojan Bogdanović, imali su 20 minuta prije kraja dvoboja velikih 25 poena prednosti (76:51), no domaći su inspirirani povratkom Paula Georgea u sastav nakon čak tri mjeseca izbivanja kreirali veliki preokret.

Ključnom se pokazala trica Lukea Kennarda za vodstvo Clippersa 117:115 1:06 minuta prije kraja, Jazz potom nije iskoristio dva uzastopna napada, a domaći su u završnici preciznim izvođenjem slobodnih bacanja postavili konačni rezultat na 121:115.

George je svoj povratak na parket obilježio s 34 ubačaja, dok je kod Jazza najefikasniji bio Donovan Mitchell s 33 poena.

Zubac je igrao 17:14 minuta, pogodio dva od četiri šuta iz igre te sva četiri slobodna bacanja.

Ovim nizom poraza Jazz je došao u opasnost da mu izbjegne i izravni plasman u doigravanje, trenutačno je s omjerom pobjeda i poraza 45-31 na diobi petog mjesta na Zapadu s Denver Nuggetsima, dok su sedmi Minnesota Timberwolvesi, koji se nalaze u pozciji koja vodi u play-in, na 43-33. Clippersi su, pak, sigurni putnici u play-in i to s osme poziciji sa 37-39.

Sjajnu utakmicu vidjeli su gledatelji u Philadelphiji, no njihovi 76-ersi su na kraju izgubili od aktualnih prvaka Milwaukee Bucksa sa 116:118. Bio je to dvoboj dva kandidata za najkorisnijeg igrača sezone, a pobjednik je na kraju bio Giannis Antetokounmpo i to zbog fenomenalne blokade na Joelu Embiidu 1.6 sekundi prije kraja kojom je spriječio izjednačenje i dodatnih pet minuta. Antetokounmpo je predvodio Buckse sa 40 koševa i 14 skokova, odlično ga je pratio Khris Middleton sa 22 poena, 9 skokova i 7 asistencija, dok su kod Sixersa najbolji bili James Harden sa 32 pogotka i 9 asistencija te Embiid sa 29 ubačaja i 14 skokova.

Pobjedom u velikom derbiju Istoka Milwaukee je stigao na drugo mjesto svoje konferencije sa 47-28, vodeći Miami Heat ima samo pobjedu više i utakmicu više, dok je Philadelphia pala na četvrto mjesto sa 46-29, treći Boston Celticsi su na 47-29.

Dallas Mavericksi sve su bliže osiguranju prednosti domaćeg terena u doigravanju, oni su na svom terenu lakoćom sa 128:110 svladali oslabljene Los Angeles Lakerse kojima je u opasnosti čak i ulazak u play-in. Lakersi su u Dallasu igrali bez ozlijeđenih LeBrona Jamesa zbog ozljede gležnja i Anthonyja Davisa zbog ozljede stopala, no domaći Mavsi nisu imali milosti. Na krilima Luke Dončića, koji je ostvario triple-double sa 34 poena te po 12 skokova i asistencija, domaći su već u prvom poluvremenu stvorili 30 pogodaka prednosti, ta je prednost u trećoj četvrtini narasla na 37, da bi u četvrtoj čertvrtini Lakersi te ublažili poraz. Kod gostiju najefikasniji je bio Malik Monk s 25 ubačaja.

Mavsi su četvrti na Zapadu sa 47-29, dok su Lakersi pali na 31-44 te su trenutačno na diobi 10. mjesta na Zapadu, posljednjeg koje vodi u play-in, sa San Antonio Spursima.

Brooklyn Netsi u svojoj su dvorani svladali Detroit Pistonse sa 130:123 u prvoj domaćoj utakmici Kyriea Irvinga ove sezone. Irving, koji dosada nije mogao igrati za Netse u Brooklynu jer se odbija cijepiti protiv koronavirusa, susret je završio s 24 poena, no najefikasniji kod domaćih bio je Kevin Durant s 41 ubačajem. Kod Pistonsa je Cade Cunningham sa 34 poena postavio svoj novi rekord karijere.

Netsi su sa 40-36 i dalje osmi na Istoku, dok su Pistonsi sa 20-56 izjednačeni po najlošijem omjeru u ligi s Orlando Magicom i Houston Rocketsima.