Bogdanović najbolji u porazu, Lakersi nastavili rušiti ugled

Košarka 12. stu 20228:20 > 8:21 0 komentara
Tom Horak-USA TODAY Sports

Bojan Bogdanović odigrao je vrlo dobru utakmicu u novom porazu Detroit Pistonsa, dok je Dario Šarić ostao bez poena.

Bojan Bogdanović je tricu gađao 0-5, no svejedno je uspio biti najbolji strijelac Detroit Pistonsa u porazu kod New York Knicksa. Bojan je upisao 25 poena (9-15), pridodao je pet skokova i tri asistencije. Knickse je predvodio RJ Barrett s 30 koševa, Jalen Brunson ubacio je 26, a Julius Randle 21 uz osam uhvaćenih lopti. Pistonsi su na omjeru 3-10, ali isto tako na 0-7 u gostima.

Sofascore

Phoenix Sunsi su bez Chrisa Paula upisali četvrti poraz sezone, ovoga puta iznenađujuć na gostovanju u Orlandu. Magic je igrao bez prvog picka ovogodišnjeg drafta Paola Banchera, a momčad je imala čak šest igrača s dvoznamenkastim učinkom. Wendell Carter Jr. je upisao 20 poena i deset skokova, a Bol Bol 13 koševa uz 15 uhvaćenih lopti. Kod Sunsa je najefikasniji bio Cameron Payne s 22 poena, a Dario Šarić je odigrao slabu ulogu, u deset minuta igre ostao je bez koša uz šut 0-4, zabilježio je tek tri skoka i asistenciju.

Boston Celticsi su u jednom od dva derbija večeri nadigrali Denver Nuggetse ponajviše zahvaljujući odličnom izdanju u posljednjoj četvrtini koju su dobili s +13 (34:21). Jayson Tatum je bio najbolji s 34 poena i osam skokova, a Jaylen Brown je pridodao 25 i također osam uhvaćenih lopti. Aktualni MVP lige Nikola Jokić predvodio je Nuggetse s 29 koševa i osam skokova.

Steph Curry i Golden State Warriorsi uspjeli su spasiti utakmicu protiv odličnih Cleveland Cavaliersa, a upravo je Curry bio ključan, posebno u posljednjih minutu i 18 sekundi. U tom je razdoblju upisao dvije trice i polaganje za ukupno 40 poena. Donovan Mitchell je još jednom bio najbolji kod Cavsa s 29 koševa, deset skokova i devet asistencija.

Los Angeles Lakersi nastavili su izjednačavati najlošije rekorde u klupskoj povijesti, bez LeBrona Jamesa u sastavu upisali su peti uzastopni poraz, ovoga puta protiv sve boljih Sacramento Kingsa. De’Aaron Fox je s 32 poena predvodio sve strijelce, a Lakersi su pali na omjer 2-10 čime su izjednačili najgori start sezone u klupskoj povijesti. S takvim omjerom sezonu su otvorile momčadi Lakersa iz 1957-58 te 2015-16.