Maccabi pao u grotlu Beograda, debakl Radonjića

AP Photo/Daniel Ochoa de Olza

Četirima utakmicama zaključeno je 8. kolo košarkaške Eurolige. U prepunoj Stark Areni u Beogradu Partizan je srušio Maccabi, Panathinaikos je doživio debakl u Istanbulu, a slavili su još Monaco i Žalgiris...

Izvrsnim drugim poluvremenom koje mu je pripalo 47:38 Partizan je na svom parketu svladao Maccabi iz Tel Aviva 96:88. Dante Exum Zach LeDay predvodili su domaćina s po 21 košem, dok je kod gostiju najefikasniji bio Wade Baldwin s 23 poena. Oba sastava sada imaju omjer 4-4.

Fenerbahče je u uistinu emfatičnom stilu ostao na vrhu s omjerom 7-1. Porazio je kod kuće Panathinaikos 107:77 uz 19 poena Wilbekina i 16 Hayesa. Atenjani, koje s klupe vodi Dejan Radonjić, drže dno tablice s omjerom 2-6.

Treće mjesto u poretku s omjerom 6-2 drži Monaco koji je odličnom zadnjom četvrtinom (21:11) doma porazio Baskoniju 79:74, uz 22 koša Eliea Okoba, dok je Žalgiris u Kaunasu bio bolji od Milana 71:62. Sjajni Evans je s 23 ubačaja predvodio domaćina do pete pobjede, dok su Talijani doživjeli peti poraz.