Cibona protiv jake Budućnosti prosula +6 u zadnje tri minute

Cibona/Marin Sušić

Košarkaši Cibone propustili su veliku priliku za pobjedu koja bi ih približila doigravanju ABA Lige...

U 21. kolu pod Toranj je stigla podgorička Budućnost, inače sudionik jakog Eurokupa.

Cibona je na krilima trijumfa nad Crvenom zvezdom igrala izvrsnu utakmicu i tri minute prije kraja vodila 78:72 košem Radovčića.

Međutim, serijom 15:5 gosti su u preostalom vremenu preokrenuli rezultat i pobijedili 87:83. Cibona je u zadnje tri minute ubacila tek dva bacanja i jednu tricu kada je već praktički sve bilo riješeno, za smanjenje na 85:83 sedam sekundi do kraja. Na drugoj je strani Trae Bell-Haynes ostao miran i dvama bacanjima potvrdio trijumf Budućnosti.

Filip Bundović odigrao je utakmicu karijere u ABA Ligi s 32 koša (23 u prvom poluvremenu) i šest skokova, a sa 16 poena pratio ga je Sven Smajlagić. Kod gostiju je najefikasniji bio Cameron Reynolds s 19 koševa, dok je Alpha Kaba uz 16 poena uhvatio i 12 skokova.