Aktualni NBA prvaci poveli u konferencijskom polufinalu

Košarka 1. svi 202222:09 > 22:10 0 komentara
David Butler II-USA TODAY Sports via Guliver

Košarkaši aktualnih NBA prvaka Milwaukee Bucksa uvjerljivom 101-89 pobjedom u bostonskom TD Gardenu protiv domaćih Celticsa poveli su sa 1:0 u konferencijskom polufinalu.

Osim u prvoj četvrtini, momčad Bostona nije se mogla nositi sa braniteljima naslova. Tako je Milwaukee već do poluvremena izgradio dvoznamenkastu prednost (56:46), a sredinom posljednje dionice ona je narasla do najvećih 17 razlike (92:75), nakon trice Jruea Holidaya koji je sa 25 koševa bio najbolji strijelac gostujuće momčadi.

Giannis Antetokounmpo je u pobjedu ugradio “triple-double” učinak sa 24 poena, 13 skokova i 12 asistencija. Od Bobbyja Portisa su Bucksi dobili 15 koševa i 11 skokova, a 11 poena je dodao Grayson Allen.

Jayson Tatum je predvodio strijelce Celticsa sa 21 košem, ali je za njih potrošio 18 šuteva. Po 12 poena ubacili su Jaylen Brown i Al Horford koji je imao i 10 skokova.

Boston će pokušati popraviti dojam u drugoj utakmici u kojoj će opet biti domaćini, a na rasporedu je u noći s utorka na srijedu po srednjoeuropskom vremenu (1.00 sati).