Split nakon produžetaka slavio protiv Cibone u ABA ligi

ABA League 4. stu 202222:49 > 22:50 0 komentara
Budućnost VOLI

U susretu 6. kola regionalne košarkaške ABA lige Split je kao domaćin svladao Cibonu sa 82:74 (20:19, 12:11, 18:23, 17:14; 15:7) nakon produžetka.

Tijekom prvih 40 minuta utakmice niti jedan sastav nije imao veću prednost od četiri koša, a Cibona je u samoj završnici četvrte četvrtine propustila nekoliko prilika odvesti utakmicu u svoju korist. Nakon nesportskog prekršaja Sullivana na Kapusti kod vodstva Splita 67-66 branič Cibone pogodio je samo jedno od dva slobodna bacanja, nakon izvedene lopte sa strane Kapusta je promašio ulaz, no potom su Splićani izbacili loptu u aut.

Niti treću priliku za pobjedu Zagrepčani nisu iskoristili jer je Bundović pogriješio u dodavanju.

U dodatnih pet minuta Cibona je promašila još četiri slobodna bacanja, dok se kod Splita “probudio” Shorter koji je s nekoliko ubačaja odveo svoju momčad do pobjede.

Shannon Shorter sa 23 i Dominik Mavra sa 20 koševa predvodili su Split, dok je Krešmir Radovčić sa 12 ubačaja bio najefikasniji kod Cibone.

Split je sada na omjeru pobjeda i poraza 2-4, a Cibona na 3-3.